in

Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

Yapımı tam olarak 7 yıl süren Cyberpunk 2077 oyunu görevleri hayrete çeviriyor. E3 2019 etkinlikleri kapsamında ünlü aktör Keanu Reeves’in katılımıyla tanıtılan oyunda bol aksiyon olacağını şimdiden görebilmekteyiz. Çıkış tarihi de net olarak açıklanan oyun Cyberpunk 2077 geleceği yansıtan bir oyun olacak. Bu yazımızda sizler için oyun hakkında bilgiler vereceğiz.

E3 2019 etkinliklerini takip edemeyen kişiler için sitemiz üzerinde birçok haberi sizler ile paylaşıyoruz. Sitemizdeki “Oyunlar” kategorimizi takip ederek E3 2019 etkinlikleri kapsamında duyurulan diğer oyunlardan da haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda yayınlanmış eski yazılarda da E3 2019’a dair oyunlar, açıklamalar yer almaktadır.

Cyberpunk 2077 Oyun Türü Ne Olacak?

Cyberpunk 2077’un oyun türü olarak RPG belirlenmiştir. Yani rol yapma görevlerini üstlenecek, ana karakter ile beraber oyunun size verdiği görevleri yerine getireceksiniz. Kamera bakış açısı ise FPS olacak yani birinci şahıs bakış açısından oynayacaksınız. Rol yapma oyunlarda ustalaşan CD Projekt RED, aynı başarıyı Cyberpunk 2077’de de göstereceğine inanmaktadır.

Oyun İçi Satın Alma Olmayacak!

Oyun tanıtımı yapılırken “Microtransaction” kavramıyla alay edici bir şekilde konuşuldu. Bu kavram oyun içi gerçek olmayan nesneleri gerçek parayla alıyor olmanız anlamına gelmektedir. Bu tür eylemlerin Cyberpunk 2077’da olmayacağını belirtelim. Gerçek para ile oyunda alabileceğiniz hiçbir şey olmayacak.

Kaç Yaş ve Üzeri Kişiler Cyberpunk 2077 Oynayabilir?

cyberpunk 2077 - Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

Bu sorunun cevabı E3 2019 etkinlikleri kapsamında verilmedi. Fakat oyun tanıtım videolarında şiddetin, çıplaklıkların ve dilin hareketlerine baktığımızda en az 16 yaş sınırlaması olacağını tahmin etmekteyiz. Oyun için çok detaylı bir bilgi sahibi edilmediğimiz için bu yaş sınırı 18 olarak da gelebilir.

Cyberpunk 2077 Online Olarak Oynanabilecek mi?

Yapımcı firma oyunun online oynanabilir bir şekilde karşımıza gelmeyeceğini söyledi. Fakat çalışmalarını çok oyunculu oyun geliştirme üzere yöneten Digital Spaces adlı firmayla anlaşma yapıldı. Yani oyun çıktıktan sonra, ilerleyen zamanlarda çok oyunculu mod görebileceğiz.

Rol Yapma Seçenekleri

Günümüzde rol yapma oyunları tek düze bir şekilde karşımıza çıkar. Cyberpunk 77 oyunuyla artık bu alışagelmiş duruma son verilecek. Rol yapma esnasında karşı taraf sizden cevap beklerken diğer oyunlarda hareket edemez, sadece cevap vermek zorunda kalırdınız. Artık Cyberpunk 77 oyununda bakışınızı istediğiniz yere çevirebileceksiniz. Karakterden uzaklaşabilecek, başka yönlere gidebileceksiniz. Geri döndüğünüzde ise rol yapma menüleri tekrardan aktif olacak.

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi

5b241ba41ae6624b008b529a 750 421 - Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi E3 2019 etkinliğinde resmî olarak duyuruldu. Oyun çıktığında PS4, Xbox One ve PC platformlarından oynanabilecek. Hatta oyunu şimdiden Steam gibi oyun satış platformları üzerinden sipariş edebiliyorsunuz. Oyunu oynayabileceğiniz kesin tarih ise 16 Nisan 2020 olacak. Bu tarihten önce ön erişim gibi konular henüz söz konusu değil. Fakat platformların kendine özel kampanyaları ile erken erişim sağlama şansınız olabilir.

Report

Ne Düşünüyorsun?

7 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

Xiaomi Black Shark 2 Oyuncuların Yüzünü Güldürüyor

Xiaomi Black Shark 2 MagicTouch Özelliği