in

Xbox Series X Özellikleri Nelerdir?

Xbox Series X Özellikleri Nelerdir?
Xbox Series X Özellikleri Nelerdir?

Xbox Series X özellikleri nelerdir? Microsoft tabanlı olan yeni nesil konsollu Xbox Series X donanım özellikleri açıkladı. Yaptığı açıklamalarla oyun dünyasına büyük yön vereceğini duyurdu. Güçlü donanım ve sistemlerle oyun zevkiniz artacak.

Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürmesi planlanan Microsoft tabanlı, yeni nesil oyun konsollu Xbox Series X üreticisi tarafından yapılan açıklamalarla bütün özelliklerini basınla paylaştı. Yaptığı açıklamada Xbox Series X tasarımı ve donanımsal özellikleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Oluşturulan beklentiler doğrultusunda geliştirme ve ek eklemelerle Xbox One X iki katı güç ile destekleniyor. Tüm teknik özelliklerinde büyük gelişmeler gösterdi. Hedeflenen performans ise 4K 60 FPS olarak belirtildi.

Xbox Series X Teknik Özellikleri

Microsoft kısa süre önce sunduğu yazıda Xbox Series X AMD 3,8 özellikte çalışan 8 çekirdek Zen 2 işletim sistemine sahiptir. Grafiklerinde büyük gelişme sağlandı. Grafikler 12 teraflop AMD RNDA 2 GPU birlikte hareket edecek. 16 GB GDDR6 RAM sahip olacak.  Bununla birlikte hız Seagate’in 1 TB NVME SSD depolama ile desteklenerek çok ileri seviyede kullanım sağlayacak.

Tüm bu özellikler size hızlı oyunla buluşturacaktır. Kalitenin 4K 60 FPS olması tüm teknik ve grafikleri net bir şekilde aktarır. Deneme süreci olarak Digital Foundry testlerine tabi tutuldu. Bu testlerinde eş zamanlı 4 Xbox One X oyunu oynayacak kadar güçlü sistemlerle donatıldı.

Xbox Series X ışın izleme ve 12 teraflopluk GPU gibi donanımla gücünü ortaya koyuyor. Xbox Series X tüm teknik özellikleri:

  • CPU:8GHz işlemci frekansında
  • Çekirdek: 8 çekirdekli
  • İşlemci Tabanı:AMD Zen 2
  • GPU:AMD RDNA 2 grafik işlemçisi
  • RAM:16 GB
  • Depolama hafızası:1 TB hafızası var.
  • Eklenebilir 1 TB hafıza seçenekleri vardır.
  • HDMI ve USB bağlantıları vardır.
  • Görüntü Kalitesi:4K 60 FPS
  • Belleğin bant genişliği: 560GB sn

Teknik özellikler Xbox One X göre çok boyutlu geliştirildi. Özellikle hafıza, ekran kartı ve işletim istemi üzerinde büyük eklemeler yapıldı ve geliştirildi.

Kolaylaştırıcı Özellikler

Microsoft çıkardığı Xbox Series X oyun kollarıyla ve yükleme yaparken sağladığı kolaylıklar yaptığı açıklamalarda yer aldı. Konsolların hızlı sürdürme özelliği sayesinde konsol kapandığında bile önyükleme yaparak açtığınızda kaldığı yerden devam edecek.

Blog yazsında değindiği diğer özellik olan efektler konusunda HDR özelliğine sahip olmayan oyunlara bile HDR efektleri uygulanır. Bu demek oluyor ki oyun konsolunda açılan bütün oyunlar oynanabilecek. Renk körlüğü olan kişiler için de yeni modüller ekleyebilir.

Xbox Series X siyah rekte olup üç yüz milimetrelik yüksekliktedir. Genişlik ve derinlik yüz altmış milimetre olup satın alındığı taktirde Gears 5 ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacağını yazısında belirtti.  Microsoft çıkardı yeni nesil oyun konsollu Xbox Series X fiyatı daha açıklanmadı.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
LG Wing Telefon Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

LG Wing Telefon Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

En İyi Tank Oyunları

En İyi Tank Oyunları