in

Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Xbox Live Gold nedir? Özellikleri nelerdir? Xbox Live dijital market uygulamaları ve online oyun imkanı sunan bir platformdur. Xbox Live ilk olarak Xbox için geliştirilmiş bir üyelik tipidir. Daha sonra Xbox 360 için kullanılır hale gelmiştir. Şu anda Xbox Live, Xbox 360 oyunları için en önemli yapılardan birisidir. Xbox Live Gold paketi ise tüm bu oyunları çevrimiçi oynama fırsatı sunuyor.

Xbox Live Gold Nedir?

Microsoft tarafından Xbox One ve Xbox 360 sürümleri için kullanılan oyun platformudur. Xbox Live Gold özellikle çok oyunculu deneyimler için sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte indirme, oynama ve demoların her birine erişim gibi pek çok imkan sunan bir üyeliktir.

Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Xbox One ve Xbox 360 aboneleri için çevrimiçi oyun fırsatı sunar. Bununla birlikte grupla online oyun ve rakabetçi oyunlar için de tercih edilir. Xbox Live Gold ile sesli sohbete ve parti sistemine de erişim sağlanır. Tüm bu imkanları geniş kütüphanesinde bulunan oyunları için getirir. Bu üyelik tipinde her ay oyun kütüphanesi yeni oyunlar kazanmış olur. Özellikle çevrimiçi ve çok oyunculu oyunlar için vazgeçilmez bir üyeliktir. Bu servis bulut depolamalarınızda bulunan dosyalara da erişim imkanı sunar. Xbox Live Gold sayesinde Youtube, Skype, Windows Live Messsenger, Netflix ve Soundcloud gibi pek çok uygulamaya  erişim imkanı sağlanır. Deneme sürümü de bulunan Xbox Live Gold üyelerine tüm oyunları gerçekçi yüzü ile sunmayı hedefliyor.

Xbox Live Gold Nedir - Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Xbox Live Gold Nedir

Xbox Live Gold Abonelik İşlemleri

Bir Xbox Live Gold aboneliği elde etmek için Xbox cihazınızdan Microsoft e-posta adresi ile giriş yapmanız gerekir. Bununla birlikte Xbox internet adresinden de kayıt yapılıyor. Bu kayıtla birlikte kullanıcılara pek çok özellik sunulur. Oyun deneyimleri dışında ücretsiz oyun indirme özelliği ile pek çok oyunu indirebilirsiniz. Ücretsiz oyunları indirmek için Xbox One üzerinden 1 ay, Xbox 360 üzerinden ise 2 haftalık bir süre tanınır. Bu süre dolunca ücretsiz indirme hakkı biter. Aboneliğinizi iptal ettirmeniz durumunda ise oyunlar erişime kapanır. Tekrar abone olunması durumuyla birlikte indirilen bir oyuna tekrardan erişim imkanı vardır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Instagram Mağazalar Sekmesi

Instagram Mağazalar Sekmesi

Öğrencilerde Gelişimi Sağlayan Bilgisayar Oyunları

Öğrencilerde Gelişimi Sağlayan Bilgisayar Oyunları