in

Vivo Renk Değiştiren Bukalemun Telefon

Vivo Renk Değiştiren Bukalemun Telefon
Vivo Renk Değiştiren Bukalemun Telefon

Vivo renk değiştiren bukalemun telefon görücüye çıktı. Çin merkezli elektronik şirketi olan Vivo, yayınladığı bir videoyla bukalemun lakabı takılan telefonunun prototipini yayınladı. Telefonun en büyük özelliği ise lakabından da anlaşılacağı üzere renk değiştirebilmesi.

Akıllı telefon üretici firmalarından biri olan Vivo, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına gireceğini duyurmuştu. Türkiye pazarı için üreteceği akıllı telefonların çalışmalarını ise kapalı AR-GE olarak yürüten şirket, bukalemun gibi renk değiştirme özelliği olan telefonunu sosyal medya hesabından Türkiye’deki alıcıları için kısa bir videoyla paylaştı.

Vivo Renk Değiştiren Akıllı Telefonunu Sergiledi

Weibo sosyal paylaşım hesabı üzerinden renk değiştirebilen akıllı telefonu paylaşan şirket, telefonun renk değiştirebilme özelliğini cihazın arka kapak kısmına entegre etti. Doğada renk değiştirebilme özelliği olan bukalemun canlısından ilham alınarak hazırlanan özellik, arka ekrana gerilim uygulanarak çalışıyor. Renk değişimini arka tarafta bulunan elektrokomik cam hücreleri sağlıyor.

Telefonda bulunan renk değişim özelliği telefonda yüksek pil tüketimine neden de olmuyor. Gelişmiş teknoloji ile üretilen telefon, özellik adına pil tüketimini minimalize ediyor. Fakat şu da belirtilmeli ki eklenen renk değişim özelliği sebebiyle telefon piyasada yer alan diğer telefonlardan daha kalın bir yapıya sahip. Bu da estetiksel olarak pek hoş durmuyor.

Gelecekteki Tüm Vivo Telefonlarda Kullanılabilir

Şimdiden birçok teknoloji meraklısının dikkatini çeken rengi değişebilen telefon kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatacak gibi gözüküyor. Fakat paylaşımı yapılan video çok kısa ve telefon henüz prototip halinde. Bu sebeple telefonun renk paleti sadece birkaç renkten oluşuyor.

Şirket önümüzdeki günlerde ise telefona ait daha net bilgilerin paylaşılacağı videoları hazırlamaya başlamış durumda. Telefondaki renk değişim özelliğinin gelişmesi için elektrokromik cam teknolojisi üzerinde çalışan Çinli telefon üreticisi Vivo, bu teknolojinin üreteceği tüm telefonlarda kullanılabilmesi için de çalışmalarını yürütüyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
50 TL Altına Alınabilecek En İyi Xbox Oyunları

50 TL Altına Alınabilecek En İyi Xbox Oyunları

Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?