blank - Ubuntu'nun Da Fişi Çekiliyor!
in

Ubuntu’nun Da Fişi Çekiliyor!

Windows 7 pek çok konuda desteğini çekiyor. Bu konulardan birisi oyunlar olurken, pek çoğu da doğrudan işletim sistemi oluyor. Bildiğiniz gibi Windows, artık Windos 7 ile ilgili iletişimini ve etkileşimini kesecek ve insanları doğrudan W10 üzerine yönlendirecek.

Windows 7 işletim sisteminin kendini kanıtladığına ve birçok bilgisayar kullanıcısının kalbini kazandığına hiçbir şüphe yok. Elbette bunda Windows 8, Windows 8.1 ve Window 10 işletim sistemlerinin de Windows 7 kadar sevilememiş olması büyük bir etken.

Fakat ne yazık ki Windows 7 de ömrünü tamamlamak üzere. Yalnızca iki gün sonra, 14 Ocak gününde, Microsoft’un Windows 7 desteği artık son buluyor. Bu nedenle kullanıcıların da bir an önce işletim sistemlerini Windows 10 veya Linux ile güncellemeleri öneriliyor. Tabii, Linux işletim sisteminin pek de ömürlük olmadığını söylemek gerekiyor.

Mesela, Microsoft’un Windows 7 desteği on yılı aşkın bir süre devam etti. Fakat Canonical’ın uzun süreli destek sunmadığı (non-LTS) Ubuntu sürümlerinin on ay bile desteklenmediğini belirtelim. Bu da demek oluyor ki non-LTS sürümü bir işletim sistemi edindiğiniz takdirde, sadece dokuz aylık şaka gibi bir süre için destek alabiliyorsunuz. Örneğin, Ubuntu 19.04 işletim sistemi desteği 23 Ocak 2020 tarihinde son buluyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

4 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Comments

0 comments

blank - Lol Gelişim Videosu Yayınladı!

Lol Gelişim Videosu Yayınladı!

blank - Cyberpunk 2077 Sözünde Duramayacak: Oyun Ertelendi

Cyberpunk 2077 Sözünde Duramayacak: Oyun Ertelendi