in

Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir?

Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir
Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir

Titremeyen iPhone nasıl düzeltilir? Iphone cihazlarınızda titreme sorunu yaşıyorsanız ve nasıl düzeltileceğini bilmiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

En popüler telefonlardan olan Iphone zaman zaman sağladığı problemlerle kullanıcılarının canını sıkmaktadır. Bu problemlerden biri ise Iphone telefonlarda titreme sorunudur. Iphone kullanması karışık bir sisteme sahip olduğu içinde çoğu Iphone kullanıcısı bu sorunu çözmekte sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu yazımızda Iphone kullanıcıları için titreme sorununu nasıl düzeltecekleri hakkında yardımcı olacağız.

Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir? Detaylar

Titreme özelliği sesli ve sessiz mod açık olduğu halde bildirim ve ya arama geldiğinde çalışmaktadır. Fakat son zamanlarda Iphone kullanıcıları titremeyen telefonlarından şikâyetçidirler.  Çoğu Iphone kullanıcısı bu sorun nedeniyle önemli görüşmeleri ve bildirimleri kaçırmaktadır. Titreşim özelliğini açtığınız halde titreme olmuyorsa bu özellikle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Peki titremeyen Iphone nasıl düzeltilir bilmiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumaya devam etmelisiniz.

Titremeyen Iphone Düzeltme İşlemi

Öncelikle bu işlem için telefonunuz açıp kapatın. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzda Ayarlar bölümünü açın. Daha sonra bu bölümde Sesler sekmesini tıklayın. Burada ise Zil seçeneğini göreceksiniz. Zil seçeneğine tıkladığınız da karşınıza Titreşim özelliği çıkacaktır. Burada seçmeniz gereken iki seçenek vardır. Bunlardan biri Çaldığında Titret diğeri ise Sessizken Titret özellikleridir. Eğer bildirim sesi ile titreşim özelliği olsun istiyorsanız Çaldığında Titret özelliğini seçmelisiniz. Telefonunuz sessiz modunda ise titreşim özelliğinden yararlanmak istiyorsanız Sessizken Titret özelliğini seçmelisiniz. Çaldığında Titret özelliğini seçtiğinizde Zil Sesi ve Yeni Posta gibi modellerden birini seçmelisiniz. Bu ayarları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa telefonunuzu sıfırlamanız gerekmektedir. Titremeyen Iphone düzeltme işlemi için bu adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Cihaz Sıfırlama Yöntemi İle Titremeyen Iphone Sorunu Çözme

Eğer ayarlardan titreme özelliğini seçmenize rağmen titreşim özelliğinden hala yararlanamıyorsanız cihaz sıfırlama işlemi yapmalısınız. Bu özellik için Ayarlar bölümünden Genel seçeneğine tıklayın ve altta Sıfırla seçeneğine tıklayarak cihazı sıfırlayabilirsiniz. Cihaz sıfırlama yöntemi ile titremeyen Iphone düzeltme işlemi ile kısa süre de bu sıkıntıyı çözebilirsiniz. Sıfırladıktan sonra telefonunuzun kurulumunu tekrar yapacağınızı sakın unutmayın.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Valorant Yeni Ajan Müjdesi

Valorant Yeni Ajan Müjdesi

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod