blank - Supercell, Rush Wars’u İptal Etti
in

Supercell, Rush Wars’u İptal Etti

Supercell, üzerinde çalışmakta olduğu ve kısa bir süre sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı beta sürecinde olan Rush Wars ‘un iptal edildiğini duyurdu. Supercell’in kendi resmi sitesinde konuyla ilgili yapılan açıklamada oyunun iptal edildiği ve piyasaya sürülmeyeceği açıklandı.

Bir süredir yeni oyunu olan Rush Wars üzerinde çalışmalar yapan Supercell, oyun beta sürecinde olduğu sırada kararını değiştirerek oyunu iptal etme kararı aldı. Supercell yetkilileri, yaptıkları açıklamada, açıklamada açık ve şeffaf olmaları gerektiğini ve bunu oyunun beta sürecinde kendilerine yardımcı olan oyunculara borçlu olduklarını belirttiler.

824A3F20 BEA6 4A50 992E 5065985DD2D1 - Supercell, Rush Wars’u İptal Etti

Piyasaya sürülmesi beklenen Rush Wars oyunu hem Clash Royale, hem Clash of Clans hem de Boom Beach oyunlarından bir takım özellikleri bünyesinde barındırıyordu. Oyunda asıl amaç, birliklerinizi uygun yerlere yerleştirerek karşı takımın yerleştirdiği birliklerle savaşıp onlara yok ederek düşmanın hazinelerini ele geçirmekti. Kanada’daki oyunseverler için beta sürümüne sunulan oyun, bir takım eleştirilere maruz kaldı.

Rush Wars oluşturulurken her türlü kullanıcıya hitap edecek biçimde tasarlanmıştı. Asıl hedeflenen ise tüm kullanıcıların keyif almasını sağlamak için tasarlanan değişik bir savaş oyunu oluşturmaktı. Supercell tarafından yapılan duyuruda ise beta sürecinde olan oyunu değişik şekillerde geliştirerek değiştirilmek istendiği belirtiliyor. Oyun tasarlanıp geliştirilirken oyunu, oynanması çok daha zor bir hale getirmeyi denemek, oyunun dinamiklerini farklılaştırmak, strateji açısından neler olabileceğinin görülmek istendiği belirtilmişti. Şirket yaptığı açıklama ise oyunun beta sürümü için gelen yorumlarda Rush Wars ‘un kendini tekrar ediyor olmasına yönelik eleştiriler yapıldığını bildirdi.

E4E65B40 BEB9 482D ABF9 6037FF69AC9D - Supercell, Rush Wars’u İptal Etti

Bu eleştiriler üzerine Supercell firması “Oyunları yıllarca oynanabilecek ve akılda kalıcı olması için çalışıyoruz. Rush Wars ‘ın ise bu şekilde olmadığını gözlemliyoruz” şeklinde açıklama yaparak oyunun iptal edildiğini açıkladı.

İptal kararı verildiğinden dolayı da oyunun uygulama için satın alımları da iptal edilmiş durumda. Yani oyunseverler artık oyun içi ögeleri satın alamıyor durumdalar. Oyun hala erişilebilir durumda ve oyunseverler tarafından oyun 30 Kasım 2019 tarihine kadar oynayabilir durumda kalacak. Ayrıca Supercell, bu kararı almanın zor olduğunu; oyun için çaba sarf eden tüm oyunculara da teşekkür etti.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - Netflix, AMD 'yi Tercih Edebilir

Netflix, AMD ‘yi Tercih Edebilir

blank - Moto G8 Yakında Geliyor

Moto G8 Yakında Geliyor