in

OMGOMG AşkAşk

Steam ID Nasıl Özelleştirilir?

7F1F6D6E EE61 4BB2 9D0D 4CE37EDFFDEB - Steam ID Nasıl Özelleştirilir?

Steam profilinize kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayan Steam ID yani Steam kimliğinizi özelleştirdikten sonra hesabınızı insanların daha kolay bulmalarını sağlayabilirsiniz. 

Steam platformu her üyenin istediği kullanıcı adı almasına izin vermektedir. Böyle olunca ise bir takım karışıklıklar meydana gelebilmekte. Bir arkadaşınızın hesabını aradığınızda karşınıza aynı isime sahip olan onlarca farklı hesap çıkabiliyor. Fakat Steam, bu karışıklığın önlenmesi için bir çözüm sunuyor. Her oyuncuya özel olan bir Steam ID (Steam Kimliği) alınabilir durumda. 17 rakamdan meydana gelen bu kimlik sayesinde aradığınız kişinini Steam profiline çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Bu sayede kendi profilinize de kolay bir şekilde erişim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

EFD55640 33D1 4621 956F B208E4C36AC6 - Steam ID Nasıl Özelleştirilir?

Eğer Steam ID ’nizi bilmiyorsanız bir kaç kolay adımda bunu öğrenebilirsiniz. Öncelikle Steam hesabınıza girerek onlineolun. Üst menüde yer alan profil isminize tıklayarak Profil sayfasına girin. Profil sayfasında bulunan menünün hemen altındaki yeşil renkli bağlantıda yazan sayılar sizin Steam ID ’nizi oluşturmaktadır. Fakat profilinize giriş yaptığınız halde bu alanda yer alan yeşil renkli bağlantıyı hala göremiyorsanız en üstteki menüden Steam seçeneğine tıklayın ve “Ayarlar”abasın. Karşınıza gelecek olan menünün sol tarafında bulunan “Arayüz” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada “Mümkün olduğunda Steam adres çubuğunu göster” seçeneğine tıklayın. Ardından “Tamam”a basarak menüden çıkın. Artık bundan sonra profilinize veya herhangi bir sayfaya girdiğinizde sayfa bağlantısı menünün hemen altın yeşil olarak gözükecektir.

Steam Bağlantınızı Özelleştirme

Herhangi bir Steam profiline ulaşabilmenin diğer başka bir yolu ise özelleştirilmiş bağlantılardır. Belirlenen bağlantılar sayesinde Steam profil bağlantınız normalde olan 17 rakam olarak gözükmesi gerekirken artık sizin belirlediğiniz şekilde gözükebilir. Ancak profilinize özel bağlantı eklediğinizde, Steam ID ’nizdeki 17 rakamın geçerliliğini ortadan kaldırmayacaktır. Bu rakamlar yerine sadece belirlenen yazı görüntülenecektir.

E0797422 CAD5 4968 AE38 056C822A7FFC - Steam ID Nasıl Özelleştirilir?

Steam bağlantınızı özelleştirmek için öncelikle üst menüdeki profil isminize basarak profilinize gelin. Açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Profili Düzenle”ye tıklayın. Karşınıza gelen sayfadaki “Özelleştirilmiş Bağlantı” seçeneğindeki boş kısma dilediğiniz yazıyı yazın. Sayfanın en altındaki “Değişiklikleri Kaydet”e bastığınızda yazdığınız yazı artık profil yazınız olacaktır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Master

Yazar Doğukan Modoğlu

Video oyunları ve teknolojiye ilgi duyan üniversite öğrencisi. Fanatik bir Fenerbahçeli. Boş zamanlarında dışarıda zaman geçirmeyi, araba kullanmayı ve yabancı dizi izlemeyi sever.

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
41da7d4fe33fcd50c04cdeda83fba5505cfae73f 150x150 - PSP Geri Dönüyor! Sony Yeni Patent Aldı

PSP Geri Dönüyor! Sony Yeni Patent Aldı

call of duty modern warfare 150x150 - Call of Duty Modern Warfare'in 1.08 Güncellemesi Çıktı

Call of Duty Modern Warfare’in 1.08 Güncellemesi Çıktı