Stadia Mağazasının Tarayıcı Versiyonunu Kullanıma Açıldı 1 758x381 - Stadia Mağazasının Tarayıcı Versiyonunu Kullanıma Açıldı
stadia
in

Stadia Mağazasının Tarayıcı Versiyonunu Kullanıma Açıldı

Google ‘ın yeni oyun platformu Stadia hakkında oyunseverlerin sıklıkla söz ettiği eksiklik, mağazaya yalnızca mobil uygulamadan girilebilmesi durumuydu. Google, oyunseverlere bu konuda cevap vererek web tabanlı Stadia mağazasını açtığını açıkladı.

Google ‘ın yeni oyun platformunu kullanan oyunseverler, platformda yer alan oyunları satın almanın ve incelemenin tek yolunun Stadia mobil uygulaması olduğu için eleştiriyorlardı. Google, gelen bu eleştiriler doğrultusunda web tabanlı Stadia Store ‘u sunarak sorunu çözmüş oldu. Oyunseverler artık iOS ve Android dışında web tarayıcısı bulunan herhangi bir cihazdan da mağazaya erişebilecekler.

En son oynanan ve sahip olunan oyunları gösteren “Your Games” bölümünü artıkplatformun ana sayfası sol üst köşede yeni ismi “Home” olarak bulunuyor. Onun hemen yanında da “Store” kısmı yer almakta. Web tabanlı olan yeni mağaza, mobil versiyonun daha genişletilmiş bir versiyonu gibi görünmekte.

Stadia Store ‘a girildiği zaman oyunseverleri ilk öncelikle Dark Siders Genesis, öne çıkan oyun olarak karşılamakta. Hemen altında ise “Best of Stadia” bölümünde platformun en iyi oyunları yer alıyor. Izgaralar dikey olarak kaydırıldıkça daha çok içerik gösterecek biçimde ayarlanmış ve her bir bölümde “Tümünü Gör” butonu bulunuyor.

Mobil versiyonun tam tersine oyun ekranları, ilk sırada fragmanları da içermekte. Fragmanlar, YouTube üzerinden yayınlanıyor. Bunun yanı sıra satın alma butonuna tıklandığında işlemi tamamlayabilmek için Google Pay karşımıza çıkıyor. Bunlardan farklı olarak iki versiyonun arasında işlevsellik genel olarak aynı denilebilir. Çevrimiçi Stadia Mağazası, bu yeni versiyon ile birlikte artık telefona olan ihtiyacı daha da azaltmış olsa da, veri kalitesi ve kullanımı, ekran ve Google Asistan gibi bazı ayarların yapılabilmesi için hala mobil uygulama gerekmekte.

Tarayıcı versiyonu, mobil versiyona göre oyunları incelemek ve satın almak için daha kullanışlı. Fakat platformda hangi oyunların bulunduğunu görebilmek için Google hesabınıza girmeniz ve Stadia abonesi olmanız gerekmekte. Arayüzün kullanımı herkes için kolay olabilecek bir şekilde tasarlanmış. Mobil uygulamada yapılabilen her şey genle olarak bu yeni versiyonda da yapılabilmekte.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Yükleniyor...

0
eFootball PES 2020 150x150 - Konami, eFootball PES 2020 Lite 'ı Duyurdu

Konami, eFootball PES 2020 Lite ‘ı Duyurdu

Resident Evil 3 Nemesis Wallpapers Hintergrnde 1920x1080 ID ... 150x150 - Resident Evil 3: Nemesis 2 Güne Duyuruluyor!

Resident Evil 3: Nemesis 2 Güne Duyuruluyor!