in ,

LOLLOL OMGOMG FenaFena

Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep

Vahşi Batı’nın en azılı haydutlarıyla at koşturmaya hazır olun. Bu acımasız dönemde Red Dead Redemtion tarihinin bilinmeyen gizemlerini açığa çıkarıyoruz. Dutch van der Linde ve çetesinin Batı da kalan son haydutlar olarak yaşam mücadelesini deneyimleyin ve Saint Denis Valentine gibi kasabalar da hayatta kalmaya çalışın.

5. Hikaye ve Anlatım

Read Dead Redemption 1’den yıllar önce yaşanan bir hikayeyi konu alıyoruz bu sefer. Dutch van der Linde ve çetesinin nasıl çöktüğüne tanık ediceğimiz bu hikayede ana karakterimiz Arthur Morgan adlı karakter bize eşlik ediyor. Asıl amacımız van der Linde çetesine sanki büyük bir ailenin sorumluluk sahibi bir ağabeyi gibi hizmet etmek düşüyor. Aynı zaman da oyunda eski yıllardan tanıdığımız tanıdık bir sima bize öncülük ediyor, John Marston. Evet doğru duydunuz Read Dead Redemption 1’den alışık olduğumuz o sakin ve bilge adam serinin bu kısmında da bize eşlik ediyor ama o bildiğimiz adamdan eser yok şimdilerde. Arthur’a, çetenin hem abisi hemde aynı zamanda Dutch’ın sağ kolu olmak zor gibi gelse de bu herkesin bizi avlamaya çalıştığı acımasız dönemde yine iş bitirici o olacaktır.

4. Oyun Mekanikleri

Read Dead Redemption 2’nin mekanikleri bu sene oyun dünyasın da bir devrim yaratmakla birlikte adeta diğer rakip firmaların işini hiç olmadığı kadar zorlaştırdı, ne diyelim ki Rockstar, yine yaptı yapacağını. Oyun da ki gerçeklik düzeyini en üst seviyeye taşıyan Rockstar Games oyuncalara sanki bir simülasyonmuşçasına 7/24 yaşayan bir açık dünya sunuyor. En çok dikkat çeken mekanikler, ölü bir hayvanı omuzunuza aldığınızda kanının üzerinize bulaşması, saçınızın uzaması ve az yemek yiyince hastanlamak gibi olaylar oyuncuları en çok kendine hayran bırakan içeriklerden sadece bir kısmı. Bu arada gördüğünüz bütün NPC’lerle de etkileşime geçebilmeniz cidden 2. bir oyun için 10 yıl beklememizin en büyük mükafatlarından biri oldu.

3. Oynanış ve Hissiyet

Eski Red Dead Redemption ile kıyaslayacak olursak nişancılığın ve yakın dövüşün oldukça geliştiğini söyleyebiliriz hatta daha bunun üzerine ne koyacaklar diye düşünmeden de edemiyoruz. Yakın dövüşe gelecek olursak diyecek çok şeyimiz var, tam anlamıyla yıllardır açık dünya oyunlarında aradığımız bire bir dövüş mekaniklerini sonunda Rockstar Games bize sundu. Bir diğer yeniliklere gelecek olursak karakter mekaniklerini de biz şahsen çok sevdik, Arthur’un cidden adım adım yürüdüğünü ve koştuktan sonra yorulduğunu hissediyorsunuz. Bu sene gelen deadeye özelliği oyuncaların oyuna içinde en çok kullandığı içeriklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu içerik size nişan alırken zamanı yavaşlatıp 1′ den fazla düşman işaretlerken onları öldürmenizi sağlıyor. Daha anlatacak çok şey olsa da onları oyunu deneyimlerken çözmenizi tavsiye ederiz.

2. Western Etkisi

Oyuna başladığınız andan itibaren Western temasını damarlarınıza kadar hissediyorsunuz. Hem tarihi hemde kültürel anlamda sizi içine çeken bir dünya yaratılmış. Ayrıca yapımın esinlenildiği birçok Western temalı film atmosfere ve hikaye anlatımına büyük katkı sağlamış. Bu filmelere en bilinen örnek ise 1966 yapımı olan The Good The Bad The Ugly’dir. Bunun yanında kasabalar ve salonlar arasında gezerken kendinizi Batı’nın en hızlı silahşörü gibi hissedeceğinizden eminiz.

1. Arthur Morgan

1863 doğumlu olan Arthur Morgan sadece tek bir yapımla oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olarak adını tarihe yazdırdı. Gençliğinde belirli dükkanları soyan ve haydutluk yapan Arthur 17 yaşında kendini Dutch van der Linde tarafından sahiplenilmiş bir şekilde buldu, ve o günden beri Dutch tamamen kendini onu eğitmeye adadı. O günden beri çetenin tam anlamıyla enforcer’ı konumuna geldi. Yıllarca kendini avcılık, nişancılık ve alkol tüketme gibi her alanda geliştirmiştir. Kendisi şimdiden ağır ağabey tavırları ve beyefendi kişiliğiyle bütün oyuncuları kendine aşık edebilmiştir. Sanırım John Marston’ın pabucu artık dama atıldı diyebiliriz. Sanki yıllardır ihtiyacımız vardı da sonunda kavuşmuşuz gibi bir his yarattı adeta. Uzun lafın kısası umarız ki Rockstar Games önümüzde ki senelerde de böylesine derin bir karakter profilini tekrar bizlere sunabilir.

“Tahiti”

– Dutch van der Linde

özet
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
Red Dead Redemption 2
Yazar Puanı
51star - Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep1star - Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep1star - Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep1star - Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep1star - Red Dead Redemption 2 Oynamak İçin 5 Sebep

Report

Ne Düşünüyorsun?

9 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Talha Koçak

Video oyunları içinde büyümüş, teknoloji tutkunu. Aktif olarak müzik ile uğraşan birisi.

ŞerifOnaylı KullanıcıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
FIFA 19 Twitch Prime Paketleri Geliyor

FIFA 19 Twitch Prime Paketleri Geliyor

57 TL Değerinde Ücretsiz iOS Uygulamalar

57 TL Değerinde Ücretsiz iOS Uygulamalar