cropped Screenshot 4 2 - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor
in

FenaFena OMGOMG LOLLOL AşkAşk WTFWTF SinirliSinirli

RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor

RAW Roleplay oyunun çıkması ile birlikte birçok kişi GTA 5’in tarih olacağını düşünüyor. GTA V bildiğiniz üzere PC, Xbox ve PS platformlarında yayınlanmış açık dünya oyunudur. Yılların eskitemediği GTA, belirli aralıklarla yeni oyunlarını piyasaya sürmekte. Piyasada bulunan en yeni oyunu ise GTA V olarak kaldı. Şimdi ise GTA 5’in RP yani Roleplay moduna bir rakip geliyor. RAW Roleplayın oyunda başlı başına açık dünya ve roleplay modunu oynayabileceksiniz. Roleplay, GTA V için ayrı bir mod olarak sunulmaktadır. Yani oyunun orijinal hali roleplay değildir. RAW oyunu tamamen roleplay üzerine kurulu olacağı için şimdiden oyuncuları heyecanlandırmışa benziyor.

Screenshot 3 4 - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor

GTA V, ünlü GTA geliştiricisi Rockstar Games tarafından yayınlanmaktadır. Oyunun ilk piyasaya sürüş tarihi 17 Eylül 2013 olmuştur. Üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen oyuncular GTA 5’ten kopamamaktadır. Bunun sebebi ise oyuna yeni getirilen RP modu olmuştur. RP modunda oyuncular bir sunucu üzerinde buluşarak kendilerini karakterin rolüne adıyorlar. İşinize gidiyor, para biriktirip araçlar alabiliyorsunuz. Oyunda polisler de bulunduğu için aşırı hızda, hırsızlıkta olaylara müdahale edebiliyorlar.

Screenshot 2 5 - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor

RAW Roleplay Oyunu Geliyor

İlk paragrafta bahsettiğimiz üzere RAW oyunu ek mod ihtiyacı duymadan başlı başlına bir RP oyunu olacaktır. 2,5 yıldır geliştirme aşamasında olan oyunda son anlara geldiği düşünülüyor. Hatta geliştirici firma oyunda araçların kullanımına dair kısa bir video yayınlandı. Video üzerinde grafiklere karşı ön fikir edinebiliyor, oyun üzerinde bulunacak haritaları ufak da olsa görme şansımız oluyor. Videoyu alt kısımdan inceleyebilirsiniz.

RAW Ücretli Mi Olacak?

RAW oyunu hakkında tüm detaylar tam olarak belli olmadığı için oyuncuların kafasını kurcalayan sorular olmaktadır. RAW oyunun ücretli olup olmayacağı henüz açıklanmamıştır. Fakat ücretli olacağı yönünde tahminler bulunuyor. Oyun yeni çıkacağı için çeşitli platformlardan ön sipariş ederek ücretli çıksa dahi daha ucuza alabilirsiniz.

Belediyecilik Sistemi

Screenshot 1 8 - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor

RAW oyununda vali ve belediyecilik sistemleri olacak. Şehirde bulunan belediye başkanları sorumlu olduğu alanda polis karakolları inşa edecek, polislerin bünyesindeki silah sayıları ve mermi sayılarını tutacak. Çalınma gibi durumlarda ise olaylara müdahale etmesi gerekecek.

RAW içerisinde kişilerin para kazanması için farklı alternatifler de olacak. Başkalarının işinde çalışabileceğiniz gibi kendinize ait iş yeri de açabileceksiniz. Fakat açacağınız iş yerine çetelerin dadanması gibi olayları göz önünde bulundurmanız gerekecek. Eğer çevreniz geniş olursa ve güçlü olursanız çetelere yem olmadan dükkanlarınızı idare edebilirsiniz. Bir diğer alternatifiniz ise hazır işler olacak. Örneği taşımacılık işini her türlü yolda yapabileceksiniz. Gemi taşımacılığı, uçak ve kamyon ile taşımacılık yapabileceksiniz. Buradan elde edeceğiniz gelirler ile kendinize ev satın alabilir, paranızı eğlence için kullanabilirsiniz. GTA 5’ten daha kapsamlı bir roleplay olacağı kesin olan RAW’ın merakla çıkış tarihinin açıklanması bekleniyor. RAW ne zaman çıkacak sorusuna söylediğimiz gibi henüz net bir yanıt bulunmuyor.

RAW oyunu çıktığında “Oyunlar” sekmemizden oyuna dair bilgileri edinebileceksiniz.

özet
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
RAW RP
Yazar Puanı
51star - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor1star - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor1star - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor1star - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor1star - RAW Roleplay ile GTA V Tarih Oluyor

Report

Ne Düşünüyorsun?

10 puan
+oy -oy

Yorumlar

Yükleniyor...

0
Rocket League Ücretsiz Olarak Oynanabilir Durumda

Rocket League Ücretsiz Olarak Oynanabilir Durumda

unnamed 150x150 - Assassin's Creed: Ezio Trilogy Oynamak İçin 5 Sebep

Assassin’s Creed: Ezio Trilogy Oynamak İçin 5 Sebep