in

PS5 ve Xbox Series X Kara Cuma’da Stoklarda

PS5 ve Xbox Series X Kara Cuma'da Stoklarda
PS5 ve Xbox Series X Kara Cuma'da Stoklarda

PS5 ve Xbox Series X serileri kara cuma da stoklarda yerini alıyor.  Perakendeci, Kara Cuma günü açılışında mağaza başına minimum iki PS5 ve iki Xbox Series X konsolu olacağını doğruladı.

Bu hafta konsolların lansman sırasında bir PS5 ve Xbox Serisi X kazanma şansını elinizden kaçırdıysanız, bu ayın ilerleyen günlerinde Kara Cuma 2020’de bize başka bir şans ışığı yansıtıyor. GameStop, birkaç gün önce Kara Cuma reklamını yayınladı ve aynı zaman içerisinde, yalnızca Kara Cuma (27 Kasım) mağazalarında sınırlı şekilde PS5 ve Series X / S stoklarına sahip olacağını doğrulayan bir avuç büyük perakendeci arasında yer aldı. Şimdiye kadar konsollar için görünen yoğun ilgi ortaya konulduğunda, neredeyse hemen tükeneceğinden emin olunduğundan, konsollara sahip olmak için erken uğranması gerekildi.

PS5 ve Xbox Series X

GameStop mağazaları Kara cuma günü yerel saatle sabah 7’de açılacak ve reklama göre tüm mağazalar açılışta en az iki PS5 ve iki Xbox Series X konsoluna sahip olacaktır. Bir basın açıklamasında, Seri S’nin de satışa sunulacağını açıkladı, fakat PS5’in Dijital versiyonu gösterilmedi ve açıkça konuşulmadı. Bu nedenle bu sistemin yaygın olarak bulunup bulunmadığı belirsiz. Bulunabilirlik için yerel mağazayı aramak mantıklı olabilir.

Microsoft, dijital sistem satışının arkasından destek durmak için yakın zamanda GameStop ile bir ortaklık kurmuştu. Perakendeci, mağazalarında satıma sunulmuş olan sistemlerden kazanmış olduğu dijital gelirden pay alacak. Sony ile benzer bir anlaşma yoktur. Bununla birlikte, şimdiye kadar, GameStop mağazaları, Xbox Series X ve standart PS5’in disksiz muadillerinden daha fazla tahsisat almış gibi görünüyor.

GameStop’un yılın en yoğun alışveriş günlerinden birinde yalnızca mağazada satılıyor halde bulunan konsol siparişleri sunma hareketi, son zamanlarda diğer perakendecilerde gördüklerimizle tam bir zıt çelişki vermiş oluyor. Sony, tüm lansman günü PS5 siparişlerinin, Korona salgını ili ilgili güvenlik önlemleri sebebiyle yalnızca çevrimiçi olacağını duyurdu ve Best Buy’ın Kara Cuma reklamı da PS5 ve Xbox Series X’i içeriyor olsa dahi, konsollar yalnızca çevrimiçi satın alımlarla sınırlı olacak stok şekline geri dönüyor.

Kara cuma sabahı yerel GameStop’unuza gitmeye karar verir iseniz, bir PS5 veya Xbox X / S’yi güvence altına almayı başarırsanız, birkaç ödeme seçeneğiniz olacak. Bunlar konsolu tamamen ödeyene kadar mağazada rezerve edeceğiniz geleneksel olan layaway’i içerir; alışverişinizi altı hafta boyunca dört taksitte ödemenizi sağlayan taksit şekilleri; ayrıca “en az peşin parayla” konsolu eve götürmenize ve bir ila 12 ay arası zamanda ödemenize olanak sağlamak için kiralayın. Ayrıca herhangi bir kısımda iade etme seçeneğini de saklı tutmuş olursunuz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri

GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri

DDoS Saldırıları Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Korunabiliriz?

DDoS Saldırıları Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Korunabiliriz?