Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?
Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?
in

Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?

Ps4 e oyun nasıl yüklenir? Playstation 4 bilinen daha kısa adıyla PS 4 dünya üzerinden en fazla satış rakamlarına ulaşmış ve oyuncuların genel olarak tercih ettiği bir oyun konsoludur. Sony markasının fabrikalarında üretilen bu cihaz ayrıca bu markanın da en iyi ürünlerinden biridir. Hatta bazı senelerde satış rakamları diğer ürünlerinin önüne geçtiği görülmüştür.

Özellikle 3. seri ile birlikte büyük bir satış patlaması yaşanmıştı. Bu seriden bu yana da hem geliştirme hem de daha pratik hale getirme konusunda tüm beklentileri rahatlıkla karşılayabilen Sony, satış rakamları ile de bunun karşılığını almaktadır.

Ps4 e Oyun Yüklenir mi?

Bildiğiniz üzere Playstation oyunları da bazen cep yakabilmektedir. Dolar kurundaki bazı dengesizlikler ve ekstra vergiler oyun dünyasını da çok kez derinden sarsmıştır. Özellikle son dönemlerde açıklanan oyun konsolları vergisi oyun dünyası içerisinde şaşkınlık ve tepki ile karşılanmıştır. PS 4 serilerine online oyun yüklememiz mümkünken dileğenler için de DVD ile çalışma özelliği mevcuttur.

Oyuncular, online oyunlara katılabilme, sürekli olarak depolayabilme ve birçok artı sonuçtan dolayı genel olarak online bir PS hesabı oluşturup buradan alışveriş yapmayı çok kez tercih etmektedir. DVD’li tercihlerde maalesef oyun PS depolama alanında yüklenmemektedir, yani olası bir arıza ve kayıpta oyuna ulaşımınız sonlanacaktır ancak online oyun yükleme seçeneğinde sürekli olarak depolama alanınızda yer tutacak, anlık olarak yedeği alınacak ve siz silmediğiniz veya bir yazılım problemi olmadığı sürece oyuna erişiminiz asla sonlanmayacaktır.

Ayrıca bu sayede online oyun modlarında da daha iyi verim alabileceksiniz. Tabi online oyun deneyimi için de ayrı üyelikler ve işlemler gerekebilmektedir.

Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?

Online bir PS hesabı oluşturduk ve bu hesabı Playstation 4 Pro, Slim veya Normal model cihazımızda etkinleştirdik. Bu etkinleştirmeden sonra satın aldığımız bir oyun varsa bunu kütüphane kısmında görebilir ve kolayca yükleyebiliriz ancak henüz satın aldığımız bir oyun yoksa öncelikle mağaza kısmında bir oyunu satın alma işlemlerini gerçekleştirmeliyiz.

Bunun için satın alma işlemlerinde dikkatli davranmalıyız çünkü hem Türkçe karakter konusunda hassas olan bu sistem güvenlik açısından da hırsızlık ve çalıntılara karşı korunmaktadır. Yanlış işlemlerde bulunursak maalesef hesabımız kitlenebilir, durdurulabilir ve erişimi kısıtlanabilir. Özellikle kredi kartı gibi satın alımlarda tüm detaylara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri güvenli ve sağlam bir şekilde ilerledik ve satın alma işlemini gerçekleştirmeyi başardıktan sonra kredi kartı ekstremizi de kontrol ettik ve satın alma işleminin doğru ve eksiksiz gerçekleştiğini gördük. Bundan sonra yine kütüphane kısmında gözükecek oyunu rahatlıkla indirebilir ve depolama alanında görebiliriz.

Artık oyun sorunsuz bir şekilde kütüphanemize eklenmiş ve dilediğimiz zaman kolaylıkla erişim sağlayabiliriz. Tüm Playstation serilerinde mevcut bir HDD yani depolama alanı olduğu için satın almadan önce ve sonra lütfen depolama alanlarını da kontrol etmeyi unutmayın.

Report

Ne Düşünüyorsun?

3 puan
+oy -oy
Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

League of Legends Kostüm ve Şampiyon İade Etme

League of Legends Kostüm ve Şampiyon İade Etme