yeni pokemon 758x426 - Pokémon Sword and Shield'a Yeni Pokémon Eklendi
in

Pokémon Sword and Shield’a Yeni Pokémon Eklendi

Kısa bir süre önce oyunseverlerle buluşan Pokémon Sword and Shield ‘e yeni bir Pokémon eklendi. Eklenen yeni Pokémon, İngiltere ‘de bulunan gizemli Stonehenge taşlarını temsil etmekte. Game Freak ‘in geliştirdiği Pokémon Sword and Shield ‘a yeni bir Pokémon daha katıldı. Ancak eklenen yeni Pokémon hiç beklenmedik bir görünüşe sahip durumda. Oyuna en son eklenen Pokémon, İngiltere ’de bulunan Stonehenge taşlarının bir parçasına benziyor.

Pokémon Sword, Stonehenge ’deki Taşa Benziyor

Pokémon Sword and Shield ’a eklenen yeni Pokémon ’un ismi ise Stonjourner olarak konuldu. Pokémon, Stonehenge’ de yer alan taşların bir kısmına benzemekte. Pokémun ‘un yüzü, en üstteki taşta yer alıyor. Stonjourner ’ın ayakları, vücudunun en büyük bölümünü oluştururken, kolları ise birkaç parça taştan meydana gelmekte.

Stonjourner, sadece Stonehenge ’i temsil etmek için oyuna eklenmedi. Bunun yanı sıra Stonehenge de Pokémon dünyasına taşınmış. Bir grup Stonjourner, yılda bir kez olmak üzere bir çember oluşturmak için toplanıyor.

Pokédex sayfasına göre ise Stonjourner, güneşin batışını izlemeyi seviyor. Bu durum da Stonehenge ’in gerçekte antik bir takvim olduğu ihtimalini gösteriyor. Bunun yanı sıra yeni Pokémon, 350 kiloya sahip bacakları ile birlikte bir şeyleri tekmelemekten çok keyif alıyor.

Stonjourner, Stonehenge ’in sahip olduğu gerçek boyutlarını ve ağırlıklarını oyunda sağlamıyor. Stonjourner, sadece 520 kilogram ağırlığa sahipken Stonehenge’da yer alan tek bir taş ise 25 ton ağırlığa sahip. Stonjourner’ı bulmak isteyen oyunseverler, Pokémon ’u Route 10 ’da veya Lake of Outrage ’da bulabilmekteler.

Pokémon Sword and Shield adlı oyun, Game Freak firması tarafından geliştirildi ve bir kaç gün önce, 15 Kasım 2019 tarihinde yayınlandı. Ancak oyun daha piyasaya çıkmadan büyük ses getirdi. Oyun, Pokémon hayranlarının beklentilerini oldukça artırmıştı fakat oyun çıktığından bu yana Pokémon hayranlarının eleştirileri de sürüyor.

Pokémon hayranları, Sword and Shield oyununun geliştiricisi Game Freak’a yönelik #GameFreakLied etiketi altında birçok tepki dile getirdi. Birçok hayran, oyunda yer alan hatalardan dert yakınmıştı. Oyunda merdiven çıkarken tüm dünyanın durması ve animasyonlardaki hatalar en çok tepkiye neden olan hatalar olarak göze çarpıyor. Pokémon Sword and Shield, şuan sadece Nintendo Switch platformunda oynanabilir durumda yer alıyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Yükleniyor...

0
google stadia yeni oyunlar 150x150 - Google Stadia 'ya Gelecek 10 Yeni Oyun

Google Stadia ‘ya Gelecek 10 Yeni Oyun

football manager 2020 150x150 - FM 2020 Satışa Sunuldu

FM 2020 Satışa Sunuldu