in

FenaFena SinirliSinirli LOLLOL OMGOMG WTFWTF AğlaAğla AşkAşk

Oyun Videosu Nasıl Çekilir?

Oyun Videosu Nasıl Çekilir?
Oyun Videosu Nasıl Çekilir?

Oyun videosu nasıl çekilir? Günümüzde gelişen teknolojinin ve her eve internet gelmesiyle oyun videosu çok daha kolay hazırlanmaktadır. Artık oyunlarda yer alan güncellemeler ve yeni bölümler hakkında bilgilendirme videosu çekmeyi gerekli kılmıştır. Bu videoları çekmek için birçok program ve yöntemlere başvurulur.

Peki, oyun videoları çekmek için neler gereklidir? Kayıt yapmak için hangi programlar kullanılır? Tüm bu soruların cevabını sizlere detaylarıyla açıkladık.

Ücretsiz bir şekilde oynanan oyunların videolarını çekmek artık çok kolay oldu. Çekilen videolarda uygun programlar kullanılarak videonun kalitesi artmış oluruz. Böylelikle videonun izlenmesini ve beğenisini artırırız.

Bilgisayardan Oyun Videosu Nasıl Çekilir?

Gelişen teknoloji en çok da bilgisayarlar üzerinde yenilikler getirdi. Bu yenilikler oyun videosu çekmeye uyumlu programları da beraberinde getirdi. Bu programlar sayesinde kaliteli oyun videoları çekilir.

Yalnız oyunlar için program seçilirken bilgisayarın sistemsel özellikleri ile uyumlu olması gerekir.  Bunun yanında bilgisayarda videoları yüklerken ve kaydederken kasmaması lazım. Aksi halde video kesik kesik olabilir.

Oyun videosu çekerken dikkat edilecek hususlar:

  • Bilgisayarın güncellemeleri yapılıp son teknoloji programlar kurulması gerekir.
  • Bilgisayardan çekilen videonun kaliteli olması lazım.
  • Çekilen videonun kalitesini düşürmeyecek bir site olmalıdır.
  • Kayıt yaparken sesin net olması lazım. Aksi halde sesteki bulanıklaşma videonun kalitesini düşürür.
  • Bilgisayarda oyun videosu çekerken sistemi yorup performansında düşüklük olmamalıdır.
  • Bilgisayar oyunları ve ekranın çözünürlüğü otomatik olarak ayarlanmasına dikkat edin.
  • Videonun kalitesi iyi olmalı fakat boyutu çok fazla olmamalıdır. Aksi halde yükleme yaparken hata verir.

Belirtilenlerin dışına çıkılmazsa çekilen videoda herhangi bir aksaklık yaşanmaz. Böylelikle zaman kaybı olmadan siteye yükleme yaparsınız.

Telefonda Oyun Videosu Nasıl Çekilir?

Artık telefonlarda sesinizi ve tepkinizi kaydedebilirsiniz. Telefonlar da artık kaliteli video çekimler için gelişmiş kameralara yer vermektedir. Telefonun hafıza durumuna göre videoları 480 p ya da 720 p çekebilirsiniz. Play oyunlara giriş yapın daha sonra ise kaydetmek istediğiniz oyunu seçin.

Oyun videosu nasıl çekilir? Sorusunun cevabı ise paylaşmak istediğiniz oyuna girin ve kaydede tıklanır. Telefonun hafızasına göre kayıt etme kalitesi seçilir. Sonraki seçeneğine tıklanarak açılan pencerede yazan kayıt başlata tıklayıp üç saniye sonra kayıta başlar.

Böylelikle telefon ile oyun kaydetme yapılmış olur. Oyun oynarken donmaması gerekir. Aksi halde çekilen video parça halde olur. Bu da hiç beklemediğiniz durum olur.

Oyun Videosu Çekme Programı

Oyun videolarını çekerken kalitesi olması şarttır. Bunun için de bazı özellikleri ve programlar olması gerekir. Hele ki videoların kayıt sesi ve görüntü kalitesi yüksek olması gerekir. Bir de oyun kapasitesi yüksek olan sistem varsa oyun videosu çekmek sizin için kolay olacaktır.

Oyun videosu çekmek ve paylaşmak için genellikle Nvıdıa Shadowplay programı kullanılır. Bu program Nvıdıa işletimine sahip bilgisayarda kullanılır ve çok rahat bir şekilde videoları çekebiliriz. Bu program sayesinde sınırsız video ve oyunda iken bilgisayarı az yorarak oyun videosu çekilir.

Farklı türde program ise Amd Gaming Revolved sayesinde video kalitesi ve ses efektlerini ayarlayarak video çekilir. Bu program uzun yıllar boyunca kullanılıyor. Oyunda hız ve performans kaybı olmadan kaliteli oyun videosu çekmemizi sağlar.

Arama Terimleri:

bilgisayarda oyun oynarken nasıl video çekilir, telefondan oyun videosu nasıl çekilir

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
PlayStation 3 Oyun Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır

PlayStation 3 Oyun Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Epic Games 140 TL Değerindeki Oyunları Bedava Dağıtıyor

Epic Games 140 TL Değerindeki Oyunları Bedava Dağıtıyor