blank - Neden Crysis Devam Etmedi?
in

Neden Crysis Devam Etmedi?

Crysis oyununu iyi biliyorsunuzdur. Bu oyun oldukça sevilmişti ve ilgi çekmişti. En azından ilk oyun olarak çok sevilmişti. İlk oyunda yakalanan başarı Crysis 2 ve Crysis 3 ile devam etse de, serinin fişi bir anda çekildi ve yayınlanmadı diyebiliriz. Peki ama bu neden oldu? Gelin hemen göz atalım.

Filme dair bazı komplo teorileri var. Bu teoriler gösteriyor ki insanlar sağlıklı bir çalışma yapmak için ilerlemeye ihtiyaç duyuyor. Yani seri ile ilgili pek çok şey söyleniyor. Şirket bir Türk şirketi olarak Crytek ismi ile çıkıyor karşımıza. 2000 yıllarının sonunda ve 2010 yıllarının başında altın çağını yaşayan marka, şimdi ortalama üstü puanlar alan bazı oyunlar geliştiriyor. Peki ama ne oldu bu şirketin gidişine?

header - Neden Crysis Devam Etmedi?

2016 ile 2017 seneleri arasında bir finansal kriz yaşayan marka, maaş yönetimi ile ilgili sorunlarla uğraşmaya başladı ve sonrasında AAA oyunları üretmekten uzaklaşmaya başladı. Ücretsiz oyunlar yapmak yönünde olan şirket, iyice azaldı ve yok olma noktasına kadar geldi ve bu sürece dair de pek çok şey söylenir oldu.

Bu yüzden zaman geçtikçe kaybolan umutlar yerini kendine has bir dile bırakmış oldu. Pazarlama konusuna odaklanan marka, işte buralarda tıkandı kaldı diyebiliriz. Bu yüzden henüz nedeni net olarak bilinmeyen bir sebepten dolayı oyunun devam etmediğini söylememiz doğru olacaktır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - Çin'de Telefon Hizmetleri İçin Yüz Tarama Şartı

Çin’de Telefon Hizmetleri İçin Yüz Tarama Şartı

blank - GTA 5 İçin Tesla Cybertruck Modu

GTA 5 İçin Tesla Cybertruck Modu