in

LOLLOL FenaFena

Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

cropped skyrim top10img 758x426 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

Mutlaka oynanması gereken RPG oyunları sizin için bu yazımızda derledik. Ölmeden önce yapılacak listeleri birçok farklı alanda oluşturulabilir. Size ölmeden önce oynamanız gereken RPG oyunlarını söylüyor ve mutlaka bu oyunları oynanacaklar listesine eklemenizi öneriyoruz. Gerek oynanış ve grafikleri olsun gerek oyun hikayesi olsun bu RPG oyunları takdiri hak ediyor. Listede yer alan kimi oyun eski olsa da günümüzde hâlâ popüler olarak oynanmaktadır. Oynanması gereken RPG oyunlarını Steam veya diğer platformlarda kütüphanenize ekleyebilir, bu harika serüvene siz de dahil olabilirsiniz.

RPG, Role Playing Game olarak karşımıza çıkıyor. Yani RPG oyunları birer rol yapma oyunlarıdır. Oluşturacak olduğunuz karakterleri yönetecek, oyunun size verdiği görevleri tamamlamaya çalışacaksınız. Bu kapsamda tercihleriniz oyunun kaderini ve gidişatını değiştirebilecek. Tarihte ilk RPG oyunu olarak 1987 yapımı Dungeon Master bu tür oyunlara öncülük etmiştir. Yani kısaca diyebiliriz ki; RPG oyunlarda karakter oluşturma özelliğinden faydalanılır.

Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları: The Elder Scrolls V Skyrim

1 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

Birçoğumuz bu oyunun ismini sadece Skyrim olarak anmaktayız. The Elder Scrolls serisinin Skyrim sürümü bildiğiniz üzere Twitch.tv platformunda günümüzde bile fazlaca oynanmaktadır. Bitmek bilmeyen hikayesi, genişletilebilir görevleri ve denenecek birçok karakteri sayesinde muhteşem bir RPG deneyimi sunmaktadır. Aynı zamanda oyunun online versiyonu da bulunuyor. Oyunda karakterinizi seçerek kendinize özel yetenekleri alacaksınız. Ardından verilen görevleri yerine getirmek üzere büyük maceralara atılacaksınız.

Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları: The Witcher 3

2 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

İlk defa RPG oyunu deneyimleyen kişiler The Witcher 3 ile başlangıç yaptığında tüm RPG oyunlarına bir sempati duymaktadır. RPG türünü sevdiren ve oynarken de büyük zevk aldıran The Witcher 3 göz alıcı grafikleriyle de ön plana çıkıyor. Game of Year ödülü başta olmak üzere oyunun birçok ödülü bulunmaktadır.

Assassin’s Creed: Odyssey

4 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

Assassin’s Creed birçok internet kafelerde farklı oyunları bulunan bir seridir. Odyssey sürümü ise seriden çok daha farklı bir oyundur. God of War ve The Witcher 3 karışımı olan oyun bizleri antik yunan zamanına götürmektedir. Başka oyunları andırması sebebiyle Assassin’s Creed fanları tarafından olumsuz yorumlar alsa da oyunun birçok aktif oyuncusu bulunmaktadır.

Fallout 4

5 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

Fallout oyun serisi içerisinde ne sevilmeyen ne de sevilen bir oyun olan Fallout 4 günümüz oyunlarına nazaran çok daha büyük opsiyonları bize sunmaktadır. Yeni Fallout oyunu çıkana kadar serideki en iyi rol yapma oyunun Fallout 4 olduğunu söyleyebiliriz.

Town of Salem

6 - Mutlaka Oynanması Gereken RPG Oyunları

Bir zamanlar popülerliğini hat safhada yaşayan Town of Salem oyunu online oynanabilen bir rol yapma oyunudur. Bir kasabada 15 kişilik karakter beliriyor ve sizden istenen şüpheli kişiyi sorular sorarak bulmaya çalışıyorsunuz. Oyunda mikrofon ile konuşmak ve yazarak tüyolar vermek mümkündür.

Daha fazla bu tür yazılar için “Oyunlar” kategorimizi takip edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

7 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
cropped samsunggalaxym10 b089fed4fe8ac628a6c40ef95073ab1f 1200x600 1 150x150 - A101 Teknolojik Ürünler Bayramdan Sonra Geliyor

A101 Teknolojik Ürünler Bayramdan Sonra Geliyor

FIFA 20 5 Önemli Değişiklik ile Geliyor

FIFA 20 5 Önemli Değişiklik ile Geliyor