in

Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord oyunu birçok yenilik ile karşımıza çıkıyor. Türk geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen ve yayınlanmış oyunları büyük oyuncu kitlesine sahip olan oyun şaşırtmaya devam edecek. Mount & Blade2: Bannerlord oyununda bizleri çok daha yenilikçi şeyler bekleyecek. Kale kuşatmalarından çocuklu ailelere kadar birçok seçenek eklenmiş durumda. Oyunun geliştirme aşaması toplamda 7 yıl sürmüş durumda. Hâlâ da gelişme sürecini devam ettiriyor. 7 yıllık bir yapım süresi olan Mount & Blade 2: Bannerlord’u daha yakından tanıyacak, eski sisteme göre neler değişmiş onlardan bahsedeceğiz.

Mount & Balde tasarımcısı Armağan Yavuz olan, geliştirici firması ise Türklere ait TaleWorlds’ün bir oyunudur. Piyasada toplam 4 adet yayınlanmış oyun sürümü bulunuyor. Bu sürümlerden en çok ilgi göreni ise şüphesiz ki Warband oyunu olmuştur. İlk oyun 6 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Geliştirici firma hız kesmeden oyun üzerinde yenilikler yaparak yeni sürümleri de piyasaya sürdü. Şimdi ise gündemde yeni çıkacak olan oyun Bannerlord var. 7 yıllık geliştirme aşaması bulunan oyunun çıkış zamanına dair tahminler ufak ufak gelmeye başladı.

1534778246 Bannerlord Gamescom 18   Screenshot04 - Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord

Oyunda hikaye modu dahil olmak üzere pek çok yenilik yapıldı. Başta grafikler olmak üzere köklü değişikliklere gidildi. Yeni oyunda yer alacak krallıklar ise;

  • Battania
  • Vlandia
  • Western Empire
  • Sturgia
  • Khuzait Khanate
  • Southern Empire
  • Aserai
  • Northern Empire

şeklinde olacak. Oyunun hikaye modunda görevler alabilecek, Skyrim oyun gibi araştırmalar yaparak görevlerinizi yerine getirebileceksiniz. Köy havası, konuşacağınız kişileri de bulmak artık çok daha kolay olacak. ALT tuşuna basılı tutarak görev esnasında kimler ile konuşmanız gerektiğini hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Mount & Blade 2: Bannerlord Savaşma Bölümleri

Daha önceki oyunlarda da olduğu gibi açık alanda savaşlarda veya kale kuşatmalarında düşmanlar ile savaş halinde oluyorsunuz. Aynı mod bu oyunda da olacak ve daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Yine rakiplere karşı saldırıya geçebilecek, kalkanımızı kaldırarak kendimizi savunabileceğiz. Eski oyunlarda olmayan özellik olarak uzak menzilli ok gibi aletlerde isabet halinde belirteçler gözükecek. Yani düşmana ok isabet ettirdiğinizde onu vurduğunuzu anlayabileceksiniz.

Kale Kuşatmaları

Kale almak istediğiniz zaman ordunuz ile kaleyi kuşatacak ve düşman savunmasını indirmeyi deneyeceksiniz. Bu oyunda kaleler artık tamamen farklı görünümde olacak. Kaleleri birbirine karıştırma durumunuz olmayacak ve görsel olarak daha çeşitli olacak. Kalelerin duvar boyları, nöbetçi asker sayıları ise özelleştirilebilir olacak.

5f100ef8c14cc04bf163ca883362e32d1eecb8e3 - Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

Evlilik Sistemi

Halkınızdaki kişiler artık evlilik yapıp çocuk sahibi olabilecekler. Böylece siz de krallığınızı genişletebilecek, erkek çocukları olduğu takdirde onları askere alabileceksiniz. Başınız belaya girdiği zaman da muhatap olacağınız kişileri ikna etme seçeneğine sahip olacaksınız. Mount & Blade 2: Bannerlord çıkış tarihi ise 2019 yılının sonu olarak düşünülüyor.

Daha fazla bu türden haberleri okumak için “Oyunlar” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Ücretsiz Warframe DLC Kazanma Şansını Yakalayın

Ücretsiz Warframe DLC Kazanın

sonyden god of war belgeseli geldi 150x150 - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

God of War Oynamak İçin 5 Sebep