in

Microsoft Xbox Sanal Gerçeklik Konusuna Girmeyecek

1 - Microsoft Xbox Sanal Gerçeklik Konusuna Girmeyecek

Microsoft sanal gerçeklik konusunda oldukça güzel işler yapsa da bu sene bu işe girmeyecek. Özellikle Xbox için yapacak bunu.

Microsoft kendine has bir oyun sistemi geliştirme konusunda sürekli yeni bir çalışma yaratıyor ve bu çalışmaları da kendine has bir dilde ön plana çıkarıyor. Yapacağınız iş kesinlikle bir oyun oynamak ve bunu da sanal gerçeklik ile oynamak ise bu sene Xbox’tan ümidinizi kesin. Çünkü bu sene üzerinde çalışılan yeni oyun, seneye piyasaya sürülecek (2020) ve ardından daha çok genel oyunlara odaklanılacak.

Microsoft sanal gerçeklik için farklı teknolojiler olduğunu öne sürüyor ve talebin az olmasından dolayı da bu işe girmeyeceklerinin altını çiziyor.

ABD merkezli şirketin yaptığı çalışmalarda, ilk oyun konsulunu 2001 senesinde tanıttığını biliyoruz. Bu durumdan hemen sonra PS gibi diğer konsollardan sonra piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bu sektörde yeni olsa da önemli bir ilerlemeye ulaşmıştı hatırlarsanız. Microsoft ile Sony bu konuda önemli bir rekabete sahip olsa da, Xbox konusunda da büyük bir ilerleme var diyebiliriz.

Sanal gerçeklik çok da büyük olmayacak

1 - Microsoft Xbox Sanal Gerçeklik Konusuna Girmeyecek

Xbox teknolojisinde sanal gerçeklik çok da bir önemli olmayacak. Bu konuya dair hem daha hızlı, hem de daha önemli bir seçenek ön plana çıkaran firma, çok daha güçlü bir dil oluşturuyor.

Yapılan açıklamada şu şekilde bir ibare mevcut:

Biz, müşterilerimizin istekleri ve beklentileri doğrultusunda onlara yanıt veriyoruz ve şu an kimseden sanal gerçeklik talebi almıyoruz “Belki bir şekilde yine de sanal gerçeklik deneyimini konsola taşıyabiliriz ancak söylediğim gibi şimdilik odak noktamız kesinlikle ama kesinlikle sanal gerçeklik değil”

Bunu gördükten sonra farklı konsollar ile ilgili çalışmaları da pek ala ön plana çıkarabiliyoruz. Markanın kendine has ilerleyişi ve gelişiminin ön plana çıkması, herkes için bir renk ve tasarım yaratıyor. Sizler de bu konuya ilgili bir bakış açısı ile yaklaşırsanız kendinize has bir dilde ilerleme yapmış olursunuz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
1 3 150x150 - Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Çıkış Tarihi

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Çıkış Tarihi

2019 12 04 12 03 05 150x150 - Dev Bütçeli Avatar Oyunu İptal Edilmeyecek!

Dev Bütçeli Avatar Oyunu İptal Edilmeyecek!