blank - Mario Kart Tour'a 'Gerçek' Çok Oyunculu Mod Geliyor
in

FenaFena

Mario Kart Tour’a ‘Gerçek’ Çok Oyunculu Mod Geliyor

Nintendo firmasının en popüler oyun markalarından biri olan Mario Kart ’ın mobil platformlar için piyasaya sürülen Mario Kart Tour oyunu, çoklu oyuncu modunda bulunan yapay zeka eşleştirmeleri kullandığından dolayı bir çok oyun sever tarafından için eleştirilmişti. Bu eleştiriler üzerine Nintendo firması, oyundaki çok oyunculu modu hayata geçireceğini duyurdu.

Nintendo firmasının popüler oyunlarından birisi olan Mario Kart Tour, geçtiğimiz aylarda mobil platformlarda oyun severlere sunulmuş fakat çok oyunculu moddaki oyunların yapay zekaya karşı oynatılmış olması, oyun severler tarafından eleştirilmişti. Bu eleştiriler üzerine Nintendo, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, oyunun gerçek çok oyunculu modunun çok kısa bir süre sonra oyun severlere sunulacağı duyurdu.

Mario Kart Tour 1024x576 - Mario Kart Tour'a 'Gerçek' Çok Oyunculu Mod Geliyor

Sadece Gold Pass’e Özel

Yapılan duyuruda dikkat çeken bir diğer kısım ise çok oyunculu modun beta sürümünün sadece Gold Pass abonelerine sunulacak olması. Oyunun Gold Pass ücreti ise 4,99 dolar.

Mario Kart iPhone iOS 1024x512 - Mario Kart Tour'a 'Gerçek' Çok Oyunculu Mod Geliyor

Mario Kart Tour Multiplayer

Mario Kart Tour ’la ilgili oyun severlerin dikkatini çeken diğer bir durum ise çoklu oyuncu modunda bulunan yapay zekalı rakipler karşısında oyun oynandığı zaman bu durumun bilerek gizlenmeye çalışıyor olması. Oyunda bulunan yapay zeka yarışçılarının, oyun başladığı sırada özel rozetlere sahip olduğu görülmekteydi. Buna ek olarak isimler de gerçek oyuncu isimleri seçilerek sanki karşınızda gerçek oyunculara karşı oynuyormuşsunuz duygusu oluşturuluyordu.

mario kart tour ios 1024x615 - Mario Kart Tour'a 'Gerçek' Çok Oyunculu Mod Geliyor

Nintedo, sahip olduğu Mario Kart markasında çoklu oyuncu modlarına en başından beri önem vermekte. Bu durumda ise bu tarz popüler bir özelliğe sahip olmadan Mario Kart Tour’u mobil oyun severlere sunması da oyun severler tarafından ilginç bulunuyor. Ünlü bir mobil uygulama analiz firması olan Sensor Tower, bu konuyla ilgili yayınladığı bir raporda Mario Kart Tour’un oyun severler tarafından yaklaşık 123,9 milyon kez indirildiğini duyurdu. Bu indirme sayısı, Mario Kart Tour ’u Nintendo firmasının en çok indirilen mobil oyunu olduğunu gösteriyor.

Ne Kadar Gelir Sağladı?

Yine Sensor Tower firması tarafından açıklanan bilgilerde ise uygulamanın ne kadar gelir getirdiği de yer alıyor. Oyunun yaklaşık 37,4 milyon dolar (213 milyon TL) gelir sağladığı gözüküyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

7 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - Diablo IV Resmen Duyuruldu

Diablo IV Resmen Duyuruldu

blank - PlayStation Plus Abonelerine Özel Çifte İndirim Kampanyası

PlayStation Plus Abonelerine Özel Çifte İndirim Kampanyası