Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?
Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?
in

Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

Mac bilgisayara oyun nasıl yüklenir? Grafik tasarım, video düzenleme veya ses kayıt düzenlemesi gibi profesyonel iş alanlarında çalışan kişilerin genel olarak hem ekosistemi hem kolaylıkları hem de hız açısından iyi verim sağlaması ile ilk tercihlerinden biri olan Apple firmasına ait tüm MacBook ve iMac cihazlarla bağdaşık gelen MacOS işletim sistemi maalesef sadece oyun tutkunlarına hitap edemiyor diyebiliriz.

MacOS’da Oyun Oynanır Mı?

MacOS işletim sistemi hem profesyonel iş alanları hem de standart kullanıcılar için birçok çözüm üretebilmektedir, hem uygulamalar ile cihazların arasındaki harika entegrasyon hem hız hem de verimliliği sayesinde Apple MacBook ve iMac cihazlar özellikle Avrupa ülkelerinde iyi satış rakamlarına ulaşmayı başarmaktadır.

Standart veya aynı özelliklerdeki Windows cihazlara göre arada çoğu kez büyük fiyat farkı olsa da kullanıcılar hem uzun süreli kullanımı hem de müşteri memnuniyeti için bu cihazları tercih ederken oyun oynama konusunda çok kısıtlı yeteneklere sahip olması da büyük bir oyun tutkunu kitlesini elinden kaçırmasına sebebiyet vermektedir.

Grafik kartlarının Windows cihazlara göre daha düşük özelliklerde ve hızda olması oyun grafikleri ve oyun motorunun üst düzey çalışmaması sebeplerinden biridir. Tamamıyla oyun oynamak imkânsız değil elbette MacOS ile de uyumlu birçok oyun var ve bunların bir bölümü ortalama grafik ayarları ile oynanabilir. Bunlar elbette çok büyük grafik kart veya ek donanım özelliği talep eden büyük oyunlar olmasa da ilgi alanlarına göre birçok oyun tutkunu için seçenekler sunulabiliyor.

Mac Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

MacOS ve Apple’ın diğer işletim sistemleri genel olarak kararlı sürümdedir ve genişletmelere pek izin vermez. Bu yüzden yer alacak uygulamaların da lisans alması ve doğrulanması birçok aşamadan geçmektedir. Hem güvenlik hem de gizlilik açısında birçok önemli hususta kullanıcılara garanti veren Apple, işletim sistemine yüklenecek oyunlar için de genel olarak kabul görmüş oyun dağıtıcılarına yönlendirmektedir veya kendi doğrulama aşamalarından geçirerek tek tek incelenen ve her uygulamanın güvenliği test edilen AppStore’a yönlendirmektedir. AppStore’da ücretli veya ücretsiz oyunlar arasından dilediğinizi işletim sisteminize yükleyebilirsiniz.

Zaten işletim sistemi sürümünüze veya bilgisayar modelinize uygun olmayan oyunlar burada sizler için sunulmayacaktır. Yer alan oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Steam gibi resmi oyun dağıtıcılarında ise yer alan işletim sistemi minimum ve maksimum ihtiyaçlarına dikkat ederek dilediğini kategorideki oyunu satın alabilir ve yükleyebilirsiniz.

MacOS’da Oyun Performansı Nasıl?

Oyun konusunda kısıtlı imkanlara sahip bu işletim sistemlerinde Football Manager 2020, Dota, CS GO gibi bazı popüler oyunlar Steam üzerinden satın alınabilir ve orta grafik kalitesinde oynanabilir. Grafik ve hız performansı elbette profesyonel oyuncuları tatmin edecek halde olmasa da standart oyuncular için yeterli düzeyde performans sağlayacaktır.

Unutulmamalıdır ki MacBook veya iMac cihazlar bir oyun bilgisayarı değil iş bilgisayarıdır. Bu kullanıcılar için daha çok hedeflenmiştir ve hem pratiklik hem hız hem verim hem de uzun süreli kullanım hedeflenmektedir.

Report

Ne Düşünüyorsun?

3 puan
+oy -oy
Vivo Renk Değiştiren Bukalemun Telefon

Vivo Renk Değiştiren Bukalemun Telefon

Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?

Ps4 e Oyun Nasıl Yüklenir?