in

LG Q42 Tanıtıldı – Özellikleri Nelerdir?

LG Q42 Tanıtıldı - Özellikleri Nelerdir?
LG Q42 Tanıtıldı - Özellikleri Nelerdir?

LG Q42 tanıtıldı, özellikleri nelerdir? Çift ekranlı yapısı ile dikkat çekmiş olan LG Wing ürününden sonra, orta seviyedeki çeşitli özelliklere sahip olan LG Q42 ürünü şirket tarafından piyasaya tanıtıldı. Ana kamera çözünürlüğü 64 MP, RAM (bellek) boyutu 8 GB, dahili depolama alanı 128 GB olan LG Wing’den çok daha alt seviyede olan bu yeni ürünün özellikleri ise pek çok teknoloji meraklısını şaşırtmış gibi gözükmektedir…

LG Q42 Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

LG Wing’in tanıtım tarihi üzerinden bir hafta bile geçmeden, 20 Eylül 2020 tarihinde tanıtılmış olan bu telefonun temel donanım özellikleri pek de yeterli sayılmaz. LG Q42 temel donanım özellikleri arasında 3 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı, MediaTek Helio P22 modelli yonga seti ve HD çözünürlük formatına sahip, 6.6 inç genişliğindeki telefon ekranında darbelere karşı dayanıklı cam bulunuyor. Fakat bu dayanıklı camın toz ve su dayanıklılığı hakkında henüz bir bilgi yoktur.

Tüm bunların dışında olarak 4000 mAh kapasiteye sahip olan telefon bataryası ise teknik eksikliklere rağmen uzun bir süre telefonun kullanılabilmesini sağlayabilecek gibi görünüyor. Tam 182 gram ağırlığa sahip olan telefonun diğer bazı temel donanım özellikleri hakkında yeterli bilgi bulunmuyor. 5 G desteğine sahip olması beklenmese de 4.5 G destekli olması beklenen yeni telefon, LG markalı telefonlar arasında iyi bir yere sahip olamayabilir.

LG Q42 Kamera Özellikleri Nelerdir?

LG Q42 özellikleri arasında en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise LG Q42 kamera özellikleridir. Bu telefonun toplamda dört tane kamerası bulunmaktadır. Düşük çözünürlük değerlerine sahip olan bu kameralar, fotoğraf çekmeyi seven telefon kullanıcıları için LG Q42 ürününün kötü bir tercih olmasına yol açmaktadır. Bundan dolayı, kamerası en iyi olan telefonlar arasında bu ürünün bulunduğu söylenememektedir.

Birinci arka kamerası 13 MP, üstün genişlik açılı lensi 5 MP, makro kamerası ve derinlik sensoru 2 MP çözünürlük değerinde olan telefonun ön ve üst kısmında bulunan bir diğer kamerası ise tam olarak 8 MP çözünürlüğe sahiptir.

LG Q42 Fiyatı Ne Kadardır?

Güney Kore merkezli olan LG şirketi tarafından bazı özellikleri duyurulmuş olsa da LG Q42 fiyatı hakkında kesin bir bilgi verilmemiştir. Üstelik bu telefonun Türkiye Cumhuriyeti’nde ne kadar bir vergi zammı ile satışa çıkacağı da belli olmayan bir diğer durumdur. Fakat LG Q42 özellikleri, bu telefonun en fazla 2.500 ya da 3.000 Türk Lirası olan bir fiyat ile satışa çıkarılacağını göstermektedir.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Facebook Hesap Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?