in

League of Legends Yeni Şampiyon Tanıtıldı

League of Legends Yeni Şampiyon Tanıtıldı

League of Legends yeni şampiyon birçok oyuncuyu heyecanlandırmış durumda. Bir önceki yeni şampiyon Yuumi beklentileri pek fazla karşılayamamış olsa da yeni çıkacak olan Qiyana oldukça işlevsel bir şampiyona benziyor. League of Legends resmî web site adresinden şampiyonun ön gösterimi yapılmıştı. Geçtiğimiz gün ise şampiyona dair tüm yetenekler ve özellikleri ortaya çıktı. LoL yeni şampiyon özelliklerini yazımızın devamında öğrenebileceksiniz.

Ülkemizde faaliyet gösteren Riot Games e-spor üzerine hizmetlerine devam ediyor. Türkiye’de en çok ilgi gören oyunları ise League of Legends için yatırımlar devam ediliyor. Geçtiğimiz yılda yapılan E-Spor Arena, e-spor çılgınlığını bir kez daha gözler önüne sermişti.

Yeni Şampiyon: Qiyana

qiyana splash - League of Legends Yeni Şampiyon Tanıtıldı

Qiyana karakteri, 2012 yılında çıkarılan Zed şampiyonundan sonra ilk orta koridor suikastçı karakteri olmuştur. Karakterin oyun içi unvanı ise “Elementlerin İmparatoriçesi” olarak karşımıza çıkıyor. Yeni çıkacak olan karakter orta koridor için olması sizi kısıtlamasın. Yetenekleri sayesinde ilerleyen aylarda onu başka koridorlarda da görebiliriz. Şampiyona ait pasif ve yetenek atışları hakkında yazıları okuyarak hemen alt kısımda videosunu izleyebilirsiniz.

Pasif: İmparatoriçenin Hakkı

Pasifimiz karşımızdaki rakiplere ilk saldırı veya düz vuruş kullandığımızda fazladan hasar veriyor. Farklı bir element gücü kullanıldığında da pasif tekrardan sıfırlanıyor.

Q: Ixtal Bıçağı

Qiyana elinde bulundurduğu silahla hedef gösterdiğiniz alanı biçiyor. Yetenek alanında karşısına çıkan ilk hedefe çok daha fazla hasar vuruyor.

W: Diyarın Hâkimi

W kullanarak duvar, nehir ve çalı seçerek ileri atlayabiliyorsunuz. Seçtiğiniz nesneye göre de element özelliğinizi aktif ediyorsunuz. Silahınızı bir element ile güçlendirdiğiniz takdirde saldırı hızı kazanıp, saldırılardan ve yeteneklerden ek hasar veriyorsunuz.

E: Cüret

Menzil içerisindeki şampiyona atılarak fiziksel hasar verirsiniz.

R: Toprağın Öfkesi

Ultiniz bir şok dalgası oluşturarak rakipleri geri savurur. Şok dalgası nehir, duvar ve çalıya değdiği zaman da fiziksel hasar vererek rakiplerinizi sersemletir. Fakat menzilli şampiyonlar daha kısa süre sersemler.

League of Legends Yeni Şampiyon Ne Zaman Çıkıyor

patch 9.11 notes header - League of Legends Yeni Şampiyon Tanıtıldı

Qiyana karakterine ait tanıtım 1 hafta gibi kısa süre önce yapılmıştı. 9.12 yaması da 11 gün önce çıktığı için oyuncuların yeni yamayı beklemesi gerekecek. League of Legends yeni şampiyon sizin de tahmin edeceğiniz üzere 9.13 yaması ile bizimle buluşacak. 9.13 yamasının ne zaman yayınlanacağına dair ise henüz bir bilgi yok. Fakat yamalar arası yaklaşık olarak 30-35 gün oluyor. 9.13 yamasının en geç 25 gün içerisinde gelmesi bekleniyor. Yeni karakteri oynamak için sabırsızlananlar kısa süre içerisinde şampiyona kavuşacaklar. Şampiyon markete eklendiğinde diğer yamaya kadar 7800 mavi öz etiketiyle satışa sunulacak. Diğer yamadan sonra ise 6300 mavi özle şampiyonu satın alabileceksiniz.

Daha fazla oyun haberlerini takip etmek için “Oyunlar” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Playstation İndirim Günü Başladı

Playstation İndirim Günü Başladı

Fallout 76 Battle Royal Modu Eklendi

Fallout 76 Battle Royal Modu Eklendi