in

League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

League of Legends 9.12 yaması büyük değişikler ile oyuncularının karşısına çıkıyor. Yamada öne çıkan özellik ise Mordekaiser’e gelen güncelleme oldu. Yenilenen karakter yetenekleri ve oynanışı ile artık takım savaşlarında çok daha etkili olabileceksiniz. Mordekaiser’in yanında da Ryze’ şampiyonu da değişikliğe gitti. Ryze ise toplamda 6. kez değişikliğe giden bir şampiyon oldu.

League of Legends 9.12 yamasında zayıflayan şampiyonların yanı sıra güçlendirilen şampiyonları da göreceğiz. Fakat çoğu şampiyonda yapılan değişiklik seviye bazlı güçlenme ve zayıflama olarak yapıldı. Oyun içerisinde seviyeye bağlı olarak hasar veren yeteneklerde değişiklikler meydana geldi.

Mordekaiser Güncellemesi

Mordekaiser OriginalCentered - League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

İlk paragrafta belirttiğimiz gibi LoL Mordekaiser güncellemesi büyük bir yankı uyandırdı. Güncelleme sonrasında dereceli seçim ekranlarında yasaklanan karakterler arasında Mordekaiser’ı görmekteyiz. Şimdiki haliyle çok güçlü bir şampiyon olmuş olup, takım savaşlarının gidişatını büyük ölçüde değiştirmektedir.

Q: Alan hasarı veya tek rakibe ek hasar verebiliyorsunuz.
W: Alınan ve verilen hasar kalkan oluşturur. Oluşan kalkan can yeniler.
E: Rakiplerinizi dehşete düşürerek onları kendinize doğru çekersiniz.
R: Seçmiş olduğunuz rakibi ölümler alemine taşıyarak alan içerisinde sadece ikiniz kalırsınız.

Değişen en büyük ve en güçlü yeteneği ultisi oldu. Ultinizi kullandığınız anda ölümler alemine karşı takımın şampiyonu ile gideceksiniz. Bu esnada hiç kimse sizi görmeyecek. Yeteneğin süresi boyunca içeride kaldığınız şampiyon ile savaşacaksınız. Özellikle karşı takımdaki ADC şampiyonlarını ölümler alemine taşıyarak karşı takımın en güçlü kozunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yuumi

Yuumi karakteri ilk çıktığında çok dengesiz, kırılgan ve hasar vuramayan bir karakterdi. Fakat bir sonraki yamada şampiyona güncelleme gelerek güçlendirildi. Güçlendikten sonra daha fazla hasar verebiliyor, iyileştirme yapabiliyordu. 9.12 yamasında görüyoruz ki bu güçlendirme fazla olduğu için geri alınmış. Can yenileme, kalkan miktarı, W ve Q yetenekleri artık zayıfladı.

Caitlyn

Caitlyn 9.11 yamasından önce çok güçlü bir şampiyondu. Fakat 9.11 yaması ile zayıflatılmaya tabii tutuldu. Şimdi ise ufak bir güçlendirilme eklendi. Açıklamada ise Caitlyn’in metadan geri kalmaması için ufak çapta güçlendirme yapıldığı, fazla güçlendirilme yapmamak için titiz davranıldığını açıklamadılar. Caitlyn üzerinde taban saldırı gücü 58’den 60’a çıktı.

Karma

Karma destek, üst koridor ve orta koridorda oynanabilen bir şampiyon. Gelen güncellemede ciddi bir şekilde güçlendiğini görmekteyiz. Q attığınızda artık yavaşlatma etkisi %25 yerine %35 etki gösterecek. E yeteneği yani kalkanı da daha uzun süre üzerinde durup daha fazla hız verecek.

League of Legends 9.12 Yaması Yeni Kostümler

Screenshot 2 5 - League of Legends 9.12 Yaması Yayınlandı

Çoğu yamada olduğu gibi League of Legends 9.12 yaması için de yeni kostümler eklendi. Yukarıda da gördüğünüz gibi kostümler Jhin, Karma ve Shaco üzerine çıkartıldı. Aynı kostüm ailesine sahip olan görünüşler oldukça dikkat çekici. Yamadan hemen sonra marketlerden satın alınabilir durumda olacak.

Daha fazla bu tür haberleri okumak için “Oyunlar” kategorimizi takip edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
E3 2019 Etkinliğinde Tanıtılan 4 Yeni Oyun

E3 2019 Etkinliğinde Tanıtılan 4 Yeni Oyun

Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

Yapımı 7 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077