blank - Konsol Dünyası Ve Mobil Oyunların Geleceği
in , ,

LOLLOL

Konsol Dünyası Ve Mobil Oyunların Geleceği

Konsol Dünyası Ve Mobil Oyunların Geleceği

Teknoloji hayatımıza birçok yeniliği getirmeye devam ediyor bunlardan birisi ise sosyal yaşamımızda büyük bir yer edinen akıllı telefonlar. Artık birçoğumuz için olmazsa olmaz bir araç haline gelen akıllı telefonlar teknolojinin de gelişmesiyle hayatımızı birçok anlamda kolaylaştırmaya başladı. Hal böyle olunca küçüğünden büyüğüne her yaş grubundan insanların az çok ilgisini çekmeyi başaran akıllı telefonlar artık bilgisayar ve konsolların tahtını sarsmaya başlayacak mı? sorusunu da beraberinde getirmeye başladı.

Zamlanan Fiyatlar Oyun Satışlarını Düşürdü

Son yıllarda özellikle konsol piyasasında ki oyunların artık 400 lirayı bulan ve hatta geçen fiyatlandırmaları birçok kullanıcı için ulaşılması güç oyunlar haline geldi. Bu durum ise konsol ve oyun satışların da son dönemlerde ciddi düşüşler yaşanmasına sebep oldu.

Oyun fiyatların da ki bu ciddi artış artık birçok oyuncuyu daha uygun fiyatlı çözümler bulmaya yöneltti. Bu durumla karşı karşıya olan oyuncu kitlesi ise mobil sektörde ki piyasanın canlanmasına sebep oldu.

Youtube Yayınlarında Mobil Oyunlar Revaçta

Mobil oyunların popülaritesinin artmasında şüphesiz en etkili detaylardan birisi oynaması ücretsiz oyunların kaliteyi de beraberin sunması oldu. Bu durum çok ciddi bir kitlenin son dönemlerde kendisine yönelmesini sağladı.

Youtube yayınlarında konsol ve bilgisayar oyunlarına ağırlık veren kanallar artık mobil oyun videoları çekerek de oldukça yüksek bir kitleye ulaşmaya başladı.

Özellikle bu aralar popüler olan Player Unknown Battlegrounds yani kısacası PUBG. Bilgisayar ve konsol dünyasında cüzi bir miktara alınabilmesine rağmen. Mobil platformlarda ücretsiz bir şekilde ulaşılabilir olması sebebiyle her yaştan kesimi kendisine çekti. Çoğumuzun çevresinde deliler gibi oynanan PUBG mobile sürümüyle beraber yükselişe geçen mobil oyun dünyası, orta ve üst seviye akıllı telefonlarda rahatlıkla ücretsiz bir şekilde oynanabilmekte. 

Çevrimiçi Oyunlar Daha Fazla Oynanıyor

Son yıllarda hikâye tabanlı oyunlara nazaran çevrimiçi oynanan oyunlar daha çok kitle tarafından tercih edilmeye başlanmasıyla beraber mobil oyun piyasasında da genellikle çevrimiçi hayatta kalma temalı oyunların oynanması artık gelecekte daha yüksek grafiklere sahip çevrimiçi mobil oyunlarının da önünü açmaya başladı.

Hal böyle olunca akıllara gelecek yıllarda mobil oyunların bizlere ne gibi yenilikler sunacağı sorusunu da beraberinde getiriyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

10 puan
+oy -oy

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - 2018 Yılının En Beğenilen 6 Oyunu!

2018 Yılının En Beğenilen 6 Oyunu!

blank - Battlefield 5 Batte Royale Modunu Sızdırdı! (Sende mi EA?)

Battlefield 5 Batte Royale Modunu Sızdırdı! (Sende mi EA?)