in

IPhone ve İpad’de Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar Nasıl İndirilir?

IPhone ve İpad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar Nasıl İndirilir
IPhone ve İpad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar Nasıl İndirilir

IPhone ve İpad’de bölge kısıtlaması olan oyunlar nasıl indirilir? Telefonun hayatımızdaki önemini az çok biliyoruz. Nasıl ki canımız sıkıldığı zaman uğraşacak bir aktivite buluyorsak, aynı şekilde telefonda da sıkıldığımız da en kolay yöntem olan oyun indirme yöntemini kullanırız. Böylelikle zamanın çabucak geçmesini sağlayabiliriz. IPhone en çok tercih edilen telefon markalarından birisidir ve bu yüzden de size bunun üzerinden yola çıkarak “oyun ve uygulamalar nasıl indirilir” sorusuna cevap vermek istiyorum.

IPhone ve İpad’de Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar Nasıl İndirilir?

Genel de baktığımız zaman çoğu oyunlar ve uygulamalar dünyaya açık bir şekilde paylaşılıyor. Ancak bazı ülkeler de bu durum değişebiliyor ve sadece o ülkenin ya da belli ülkelerin Apple Store mağazaları üzerinden indirilme izni veriliyor. Ve bu durumda bölge kısıtlaması olan oyunları mobil cihazına indirebilmek için İOS ülke değiştirme ya da App Store ülke değiştirme işlemini uygulamamız gerekiyor. Bu yüzden de bilgisayarınız da İtunes yazılımını mutlaka kullanmanız gerekecektir.

İtunes Yazılımı Nasıl Kullanılır?

İtunes yazılımı açın ve açtıktan sonra İpad ülke değiştirme ya da IPhone ülke değiştirme seçeneği için İtunes yazılımı içerisinden Apple Store bölümünü seçmelisiniz. Apple Store bölümünü seçmek için öncelikle Müzik bölümünü seçin. Daha sonrasında karşınıza çıkan seçeneklerden Apple Store seçeneğine tıklayın. Sonrasında Apple Store uygulamasından aşağı doğru indiğinizde karşınıza bayraklar çıkacaktır. Buradan istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz. İstediğiniz oyun ve uygulama hangi ülkedeyse ona göre ülke seçimini yapabilirsiniz. Ülke seçimini yaptıktan sonra yukarı kısma çıkarak oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

IPhone ve İpadde Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar - IPhone ve İpad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyunlar Nasıl İndirilir?

İtunes’i Kendi Kimliğimizle Mi Açmalıyız?

İtunes’e girdiğimizde kendi kimliğimizle değil de Apple kimliği ile hesaba giriş yapmamız gerekir. Apple kimliği oluşturmak için öncelikle e-posta adresi açmamız gerekiyor. E-posta oluşturulurken şifre sekiz karakterden oluşmalıdır ve mutlaka büyük, küçük harf ve sayı kullanımına önem göstermeniz gerekir. Güvenlik sorularını seçtikten sonra diğer kısımları da doldurarak bir diğer sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

İtunes Ücretli Midir?

İtunes yazılımı için herhangi bir ödeme gerekmiyor. Ancak fatura bilgilerinin mutlaka doldurulması gerekiyor. Doldurulan fatura bilgilerinin seçilen ülke ile aynı olması gerektiğini altını çizerek söylemem gerekiyor.

İsterseniz Fake Name Generator sitesinden yararlanarak farklı kimlik oluşturabilirsiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gereken tek şey adresin ülke ile uyumlu olmasıdır. Son olarak oluşturmuş olduğunuz e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Doğrulama işleminden sonra İtunes’e giriş yaparak istediğiniz oyunu kolayca indirebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?