in

AşkAşk FenaFena OMGOMG

iOS 13 Özellikleri Yayınlandı

iOS 13 Özellikleri Yayınlandı

Apple, WWDC 2019 etkinlikleri kapsamında iPhone telefonları için iOS 13 güncellemesini duyurdu. iOS 13 özellikleri sizler için yazımızda en ince detayına kadar sıralandı. Telefonunuzun alacak olduğu iOS 13 güncellemesi hakkında detaylı bilgi sahibi olarak telefonunuzda nelerin yeni olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Apple kullanıcıları için iOS 13 ile birlikte toplamda 15 yeni özellik geldi. Siri özelliğinden pek çok bulunan özellik değiştiği gibi sıfırdan eklenen özellikler de bulunuyor. Telefonunuzda oluşacak değişikliklerden haberdar olmanız, beklenmedik durumlar ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Cihazların Performanslarında Artış

iOS 13 ile birlikte yüz tanıma özelliği ve cihaz performansı %30’a yakın arttırıldı.

AirPods Güncellemesi

Güncellemeler arasında göze çarpanlardan birisi de AirPods için gelen güncelleme oldu. Bu kapsamda kişiler AirPods’ları özelleştirebiliyor, kendi istediği gibi fonksiyon katabiliyor.

Spam Filtresi

Spam filtresi özelliği tamamen yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bilinmeyen numaraların tümünü sesli mesaj servisine aktarabilecek, spam numaralardan kurtulabileceksiniz.

Apple Giriş Yöntemi

Screenshot 3 1 - iOS 13 Özellikleri Yayınlandı

Google, Facebook, Twitter gibi giriş yöntemlerini şüphesiz ki birçok kişi kullanmakta. Artık Apple giriş yöntemi de iOS kullanıcıları için mevcut olacak. Sahte e-mail oluşturabilecek, güvenliğinizi ön plana çıkarabileceksiniz.

Klavye Güncellemesi

Quick Path isimli yeni klavye kullanıcıların yoğun isteği üzerine kaydırma özelliği ile beraber karşımıza çıkıyor.

Siri Güncellemesi

Siri üzerinde köklü değişiklik olmadı fakat bizleri artık daha doğal bir siri sesi karşılayacak.

Find My

Finy My, daha önceden bulunan iPhone’u Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarının yerine getiriliyor.

CarPlay

CarPlay uygulaması sayesinde yeni bir ekran kullanımına geçebileceksiniz. Gelen güncellemeler arasında devrim niteliğinde bir yenilik sayılabilecek CarPlay, CarPlay Dashboard olarak kullanılabilecek.

Home

Home uygulaması daha önceden de var olan bir uygulama idi. Fakat güncelleme sayesinde kullanıcılar artık daha detaylı yüz analizi yapabilecek, yaptıkları analizleri veya kaydettikleri videoları iCloud üzerine hızlı bir şekilde yedekleyebilecekler.

Anımsatıcılar

Anımsatıcılar üzerinde artık daha detaylı planlar yapabileceksiniz. Eski uygulamaya nazaran sizlerin hayatını daha çok kolaylaştırıp anımsatılacak plana yönelik daha fazla detay eklemenize olanak sağlayacak.

Haritalar

Haritalar özelliği Amerika üzerinde yaşayan kullanıcılar için çok kullanışlı hale getirildi. Apple araçları Amerika üzerinde toplam 4 milyon km yol yaparak detaylı bir harita modeli oluşturdu. Bu uygulamanın geliştirilmesi diğer ülkeler üzerinde de devam etmektedir. Ayrıca tüm ülkeler için “Sokak Görünümü” tarzında bir özellik eklendi.

Screenshot 1 3 - iOS 13 Özellikleri Yayınlandı

Mesajlar

Mesajlar üzerinde artık kendinize ait avatarlarınızı oluşturabileceksiniz. Oluşturduğunuz avatarları istediğiniz kişiye gönderebilir ve dilediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz.

Fotoğraflar

Fotoğraflar uygulamasında aylık, günlük ve yıllık olacak şekilde saklama olacak. Fotoğraf ararken siz de filtreleme özelliğini kullanarak aradığınız fotoğrafı daha hızlı bulabileceksiniz.

Kamera

Kamera için Apple kullanıcıları selfie fotoğraflarından şikayetçiydiler. Gelen güncellemede ön kameranın performanslarında iyileştirilmeler yapıldı ve arka kameraya da birçok yeni efektler eklendi.

Karanlık Mod

Şarj konusunda problem yaşayan iPhone kullanıcıları karanlık mod sayesinde bu sorunlarına çözüm bulacaklar. Daha düşük güç ve ekran tüketimi sunan karanlık mod iOS 13 özellikleri ile aktif durumda.

Daha fazla bu tür haberler okumak için “Teknoloji” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

7 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Android Ücretsiz Oyun Çılgınlığı

Android Ücretsiz Oyun Çılgınlığı

BiP Yeni Özellik Kullanılabilir Durumda

BiP Yeni Özellik Kullanılabilir Durumda