in

Instagram Mağazalar Sekmesi

Instagram Mağazalar Sekmesi
Instagram Mağazalar Sekmesi

Instagram mağazalar sekmesi nedir? Nasıl kullanılır? Instagram, getireceği yeni özellik olan mağazalar sekmesini bir grup insanla test etme aşamasına girişmişti. Yakın zamanda eklenen bu yeni özellik sayesinde, instagram bünyesinde yer alan işletmeler için pratiklik ve yenilik sağlayacak.

Instagram Mağazalar Sekmesi Hakkında Bilgiler

E-Ticarette Odak Noktası

Instagram uygulaması, hayatımıza girdiği günden itibaren diğer sosyal medya platformlarında da olduğu gibi yeni özellikler içeren birçok güncelleme yaptı ve hala da devam etmektedir.

Instagram platformunun çatı kuruluşu olan Facebook, günümüzde gelinen noktaya değin işletmelere yönelik pek çok adımlar attı. Bünyesinde barındırdığı platformların ticari gücünün artmasını amaçlayan şirket, işletmelere imkan sağlamaya devam ediyor.

İşletmelere sağladığı imkanları geliştirmeyi amaçlayan şirket, İnstagram‘da yer alacak yeni Mağazalar sekmesini eklemek için kollarını sıvamıştı. Son zamanlarda İnstagram shop özelliği onaylanan mağazaların ürünleri listelenirken, gelen bu yeni özellik ile işletmeler için büyük kolaylıklar sağlanmış olacak.

Yeniliği getiren şirket, İnstagram Mağazalar sekmesi sayesinde, e-ticareti daha ön plana koyarak odak haline getirmeyi amaçlıyor.

Instagram Mağazalar - Instagram Mağazalar Sekmesi

Yeni Gelir Kapısı

Korona virüs nedeniyle insanların web uygulamalara yönelmesiyle birlikte e-ticaret satışlarının zirveye ulaştığına şahitlik edilmişti. Gelecek olan bu yeni özellik ile e-ticareti canlı tutarak zirvede kalma istikrarının sağlanması amaçlanırken, satıcılar ve müşteriler için de kolaylık sağlanması amaçlanacak. Bununla birlikte, mağazalar sekmesi ile beraber Facebook ve Instagram için yeni bir gelir kapısı açılmış olacak.

Online Alışveriş ile Ticaret Merkezi

E-ticarette yaşanan artışla ekonomik anlamda büyük katkı sağlayan etken, market alışverişi olarak ön plana çıkıyor. Korona virüsten dolayı insanların evlerinden çıkmak istemeyen insanlar, tüm market alışverişlerini online olarak gerçekleştirmesiyle beraber insanlara bu süreçte büyük kolaylıklar sağladı ve insanlara sunulan bu rahatlık sayesinde online alışveriş insanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Online alışverişin insanlara sunduğu rahatlık sayesinde oldukça iyi bir zamanlama ile Facebook şirketinin e-ticarete adım atması hizmet ve kazanç açısından insanlara faydalı olacak. Girişimcilerin bu platforma başvuru yapmaları ile birlikte Instagram’da hizmet vermeleri, Instagram’ı oldukça büyük bir ticaret merkezi haline dönüştürecek.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Xbox Live Gold Nedir? Özellikleri Nelerdir?