in

Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?
Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram arama geçmişi silme nasıl yapılır? Bilindiği üzere, Instagram uygulama içerisinde yapılan aramalar sonucu arama yapmış olduğunuz herkesi kayıt altına alıyor.

Bu durum bazen istenmeyen sonuçların oluşmasın neden olabiliyor. Bu durumdan sıkılan veya Instagram içerisinde yaptığı arama sonuçlarının gözükmesini istemeyen kişiler, bu durumu çözüme kavuşturmak için neler yapılması gerektiğini araştırıyorlar.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram uygulamasını açarak giriş yapmanızın ardından, evvela arama kısmına dokunarak en son hangi profiller veya isimler için arama yapıldığına bakarak kontrol edin. Daha sonra profilinize gidin ve profilinize gittikten sonra profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta (…) şeklindeki işarete dokunun. Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta (…) şeklindeki işarete dokunduktan sonra karşınıza yeni bir alt menü açılacak. Bu menüye girdikten sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından Arama Geçmişini Sil seçeneğine dokunduktan sonra Instagram arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu basit adımları uyguladıktan sonra sorunsuz bir şekilde arama geçmişinizi silerek temizleyebilirsiniz. Böylece profilinizi veya telefonunuzu alıp inceleyen biri olsa bile hiç kimse Instagram geçmişinde yaptığınız aramaları veya kimleri aradığınızı göremeyecek. Her ihtimale karşı işlemi doğru yapıp yapmadığınızı teyit etmek aması arama bölümüne tekrar dokunarak arama geçmişinin silinmesi durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse profilinize gittikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta (…) işaretine dokunarak Arama geçmişini sil kısmına dokunarak karşınıza çıkan uyarı için evet dedikten sonra geçmişi silme işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Geçmişi Silme Neden Yapılır?

Instagram geçmişini silmek her şeyden önce kendi kişisel güvenliğiniz için gerekmektedir. Diğer taraftan da telefonunuzun başkasının eline geçme veya sevgiliniz eşiniz gibi kişilerden Instagram profilinizi incelemek istemesi gibi durumlarda sorun yaşamamak ve kavga etmemek için geçmişi silmek faydalı olacaktır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod

ZTE V2020 5G Özellikleri Nelerdir?

ZTE V2020 5G Özellikleri Nelerdir?