in

Huawei Mate 30 RS Porsche Design 26.000 TL Etiketiyle Sunulacak

cropped huaweion 1 758x426 - Huawei Mate 30 RS Porsche Design 26.000 TL Etiketiyle Sunulacak

Huawei Mate 30 RS Porsche Design telefonu yeni tanıtıldı ve fiyat açıklamasında bulunuldu. Huawei telefonlar bildiğiniz üzere fiyat performans açısından Türkiye’de oldukça fazla tercih edilen telefonlar arasında yerini alıyor. iPhone ve Samsung telefonlarda olduğu gibi Huawei markası da özel bir seri üretime hazırlanıyor. Bu seri üretim telefonunun ismi ise başlıkta belirttiğimiz gibi Mate 30 RS Porsche Design oluyor. Münih şehrinde düzenlenen lansmanda tanıtılan telefonun tüm özellikleri ve fiyatı da açıklandı. Avrupa fiyatı üzerinden tahminde bulunacak olursak vergileri dahil ederek Türkiye fiyatı da ortaya çıkıyor. Yazımızın devamında Huawei Mate 30 RS Porsche Design’ın fiyat bilgisini ve telefon özelliklerini öğrenebileceksiniz.

2 5 - Huawei Mate 30 RS Porsche Design 26.000 TL Etiketiyle Sunulacak

Huawei Mate 30 serisi bildiğiniz üzere Mate 30 ve Mate 30 Pro olarak ortaya çıkmıştı. Mate 30 RS Porsche Design ile diğer telefon modellerinin görünüşlerinde en ufak bir benzerlik yoktur. Mate 30 RS Porsche tasarımı tamamen farklı olarak ortaya çıkmıştır. Telefonda kullanılan malzemeler ve RAM, dahili hafıza gibi olaylar özel olmuştur. Buna bakılarak fiyatının da çok yukarı seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa fiyatına baktığımızda her ne kadar normal gözükse de telefon kur farkı ve vergi eklenince Türkiye’de uçuk fiyatlara satılacak.

Huawei Mate 30 RS Porsche Design Fiyatı

Huawei Mate 30 RS Porsche Design fiyat olarak Avrupa’da 2095 Euro biçildi. Euro’yu 6.30’dan hesaplarsak 13.205 TL olarak Türkiye’ye geliyor. Gelişte bir de vergiler eklenince 25 bin 200 TL oluyor. Ek olarak bu fiyatlara Huawei markasının kâr marjın eklersek (%10 olacak şekilde) fiyat 26 bin TL’nin üzerine çıkıyor. Bu telefon için vergi muafı gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Aynı şekilde Huawei cephesinden de özel bir indirim uygulanacağını düşünmemekteyiz. Dolayısıyla telefonun bu denli pahalı olmasına herkesin hazır olması gerekmektedir.

22 6 - Huawei Mate 30 RS Porsche Design 26.000 TL Etiketiyle Sunulacak

Telefon Özellikleri

İlk fotoğraftan baktığınızda tasarımı diğer Mate 30 serisindeki telefonlara benzemiyor. Fakat telefon donanımsal özellikleri açısından Mate 30 serisinden bir farkı yok. Farklılık ise Kirin 990 işlemcisi bulunması ve işlemcinin 5G’yi destekliyor olmasıdır. Ek olarak telefonda tek seçenek 12 GB RAM ve 512 GB dahili hafıza bulunacak. Mate 30 Pro telefonunda yuvarlak bir kamera tasarımına şahit olmuştuk. Porsche tasarımında daha sportif bir kamera düzeni kare olacak şekilde bizleri bekleyecek. Kamera yanlarında ise deriyi andıracak şekilde bir malzeme tercih edilmiş.

222 16 - Huawei Mate 30 RS Porsche Design 26.000 TL Etiketiyle Sunulacak

Telefonun ne zaman Türkiye pazarına sunulacağı bilgisi henüz verilmedi. Huawei bu telefonu satılamayacağı için Türkiye pazarına hiç sokmaya da bilir. O yüzden bize şimdilik tahminlerde bulunmak düşer. Fiyat konusu da tamamen tahminler üzerine kurulmuştur. Güncel vergi oranları ve dolar kuru hesap edildiğinde tam tutar olarak 27,900 TL’ye denk gelmektedir.

Daha fazla bu tür yazılar için “Teknoloji Haberleri” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
COD Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

COD Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

FIFA 20 En Yetenekli Oyuncular

FIFA 20 En Yetenekli Oyuncular