in

GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri

GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri
GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri

GTA 5 oyundan atma ve çökme sorununu çözme yöntemleri nelerdir? Grand Theft Auto (GTA) oynarken çökme ve oyundan atma sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Görev yaparken ve en eğlenceli yerinde oyunun kapanması sinir bozucu bir durumdur. Meydana gelen hatalar sebep ve hata olmadan da olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey GTA 5 oyundan atma ve çökme sorununu çözme yöntemlerinden bir tanesini uygulamaktır.

GTA Oyunu Hakkında

GTA oyunu David Jones, Mike Dailly Dan ve Sam Houser kardeşler ile oyun tasarımcısı Zachary Clarke tarafından geliştirilmiş video oyundur. Oyun ilk olarak Rockstar North tarafından 1997 yılında yayınlanmıştır. GTA 5 ise 2013 yılında kullanıcıların kullanımına sunulmuştur. Görev yaparak oyunda ilerleyebilirsiniz. Oyundaki mekanlar Amerika şehrinden etkilenerek tasarlanmıştır. GTA oyununu bilgisayar, mobil, Xbox, Playstation cihazlarında oynayabilirsiniz.

Her oyun donanım ya da işletim sistemi nedeniyle farklı hatalar verebilir. Hiçbir sebep ve hata vermeden kapanması sakıncalı bir durumdur. GTA 5 oyununda ise beyaz ekran, siyah ekran, oyundan atma, çökme gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 ve üzeri işletim sistemi

Intel Core 2 Quad Q6000 işlemci

4 GB RAM

Nvıdıa GTI 9800 1 GB ekran kartı

80 GB depolama alanı

GTA 5 Oyundan Atma ve Çökme Sorununu Çözme Yöntemleri

İşlemci Kullanımını Kontrol Edin

GTA 5 gibi fazla gereksinime ihtiyaç duyan oyunlar daha fazla RAM kullanırlar. Yeterli RAM’e sahip olabilirsiniz ancak işlemcinizi de kontrol etmenizde fayda var. GTA 5 oyununu açtıktan sonra ctrl+alt+delete tuşuna basın. Görev yöneticisini açarak işlemci kullanımını kontrol edebilirsiniz.

İşlemci kullanımını kontrol ederken başka çalışan oyun, program vs. bir şey varsa sonlandırarak kapatın. Böylece işlemci daha yüksek performans sergiler. GTA 5 oyununu daha iyi oynatır.

Rockstar Launcher Dosyasını Güncelleyin

Günümüzde birçok oyun launcher adındaki çalıştırıcı ile birlikte açılıyor. Rockstar Launcher uygulamasını açarak ayarlar bölümünden çalıştırıcı ve oyunun güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güncelleme varsa yapın. Güncelleme yoksa oyunun sitesindeki güncel sürümüyle karşılaştırın.

Ekran Kartı Driverini Güncelleyin

Bilgisayarda bulunan ekran kartı, oyunların çalışmasında önemli rol oynar. Oyunların ve bilgisayarın çalışma performansını ciddi şekilde etkiler. Nvıdıa ekran kartına sahipseniz Geforce Experience programıyla, AMD ekran kartı kullanan kullanıcılarda AMD’nin internet sitesinden ekran kartlarına dâhil güncellemeleri indirebilirler.

Grafik Ayarlarını Yapın

Bilgisayarınızın özellikleri yüksek olsa da birçok oyun düşük kare saniye şeklinde çalışmaktadır. Grafik ayarlarını düşük, orta, yüksek olarak değiştirebilirsiniz. Ekran kartınızın yükünü azaltabilirsiniz. Böylece oyunun ve bilgisayarın çalışma performansı değişecektir.

Oyunu Yönetici Olarak Açın

Bilgisayarınızın ekranında yer alan GTA 5 oyunun simgesine fare yardımıyla sağ tuş ile basarak, yönetici olarak çalıştır yazısına basın. Bilgisayar yöneticisi olarak oyunu açtığını fark eden sistem, oyunun açmasına izin verir. Bir sorun varsa ortadan kalkmış olur.

Tam Ekran İyileştirmelerini Kapatın

Bilgisayarınızın ekranında yer alan GTA 5 oyunun simgesine fare yardımıyla sağ tuşla basarak özellikler yazısına tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda uyumluluk sekmesine basın. Ardından ayarlar bölümünden tam ekran iyileştirmelerini kapatın.

Bu ayarı yaptığınızda bilgisayarınız ve GTA 5 oyunu performans açısından daha iyi hale gelecektir. Oyundan atma durumu da ortadan kalkacaktır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
En Yaygın Virüs Çeşitleri

En Yaygın Virüs Çeşitleri

PS5 ve Xbox Series X Kara Cuma'da Stoklarda

PS5 ve Xbox Series X Kara Cuma’da Stoklarda