in ,

OMGOMG

Google Stadia Nedir?

stadia.0.png 758x505 - Google Stadia Nedir?

Google’ın geçen hafta San Francisco’da düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC 2019) tanıttığı Google Stadia oyun sektörünü değişitibilecek kapasitede bir çevrim içi oyun platformu olacak.

Herhangi bir gaming cihaz gerektirmeksizin (konsol, gaming pc vs.) internete erişebildiğiniz her cihazdan bulut tabanlı Google Stadia’yı kullanabileceksiniz.

Google Stadia için Gerekli İnternet Hızı Nedir?

Google Stadia’yı iyi bir şekilde kullanmak için minimum 25-30 Mpbs internet hızına ihtiyaç duyulucak. Kısacası internet altyapımızı gözden geçirmemiz gerekecek gibi duruyor.

30 Mpbs ile saniyede 60 kare ve 4k çözünürlük sunulurken, Google Stadia’nın minimum olarak desteklediği 25 Mpbs için 60 kare ve 1080p çözünürlük sunulacak.

google stadia controller 3 1024x512 - Google Stadia Nedir?

Google Stadia Türkiyede Nasıl Çalışacak?

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) tarafından değerlendirilen Stadia için Türkiye kullanımı sorunsuz bir şekilde çalışması zor görünüyor. Çünkü iyi bir indirme hızı ve kesintisiz bir bağlantı gerektiriyor.

google stadia 10 1 1280x720 1024x576 - Google Stadia Nedir?

Google Stadia Nasıl Kullanılacak?

Google’ın bu stream servisi güçlü bir cihaza sahip olmasanız bile muhteşem grafikler ile sizi karşılayacak. Buda konsolların ve pc lerin sonunu getirebilir mi? sorusuna akıllara getiriyor.

Diyelim ki Youtube’tan bir oyun videosu izliyorsunuz ve beğendiniz, Google Stadia ile anında oyunu oynamaya başlayabileceksiniz.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre Stadia, 2.7 GHz hızında 32 bit CPU ve 16GB RAM’e sahip. 

2413609 810x458 - Google Stadia Nedir?

Sizce Nasıl?

Dengeleri altüst edebilecek bi sistem ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce de geleceğin oyun sektörünü yönetebilir mi? yoksa yeterli ilgiyi görmeyecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz…

özet
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
Google Stadia
Yazar Puanı
51star - Google Stadia Nedir?1star - Google Stadia Nedir?1star - Google Stadia Nedir?1star - Google Stadia Nedir?1star - Google Stadia Nedir?

Report

Ne Düşünüyorsun?

11 puan
+oy -oy
Legend

Yazar Kerem Şekerci

Oyuna meraklı üniversite öğrencisi. Oyun dünyasına katkı yapmayı seven, Hobi olarak video oyunları oynayan ve bateri çalan birisi.

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Apex Legends Mirage 001 150x150 - Apex Legends Nerden Çıktı Arkadaş?

Apex Legends Nerden Çıktı Arkadaş?

PUBG Lite Türkiye Tarihi Belli Oldu

PUBG Lite Türkiye Tarihi Belli Oldu