in

Google Duo İle İletişim Artık Daha Kolay

cropped 5c24dd3dae7849183ccc16de 758x426 - Google Duo İle İletişim Artık Daha Kolay

Google Duo bildiğiniz üzere Google’a ait bir konuşma uygulamasıdır. Birçok kişinin telefonunda yüklü olan fakat merak edip açmamış olan kişi sayısının da fazla olduğunu bilmekteyiz. Sizler için bu yazımızda Android telefonların çoğunda yüklü gelen Google Duo’nun özelliklerini paylaşacağız. Böylece telefonunuzda bulunan uygulamaya hakim olabilir, kullanırken zorluk yaşamayabilirsiniz. Telefonunda yüklü olmayanlar için de tanıtıcı bir yazı olacaktır. Duo ile neler yapabilirsiniz, diğer platformlardan farkı ne, ücretli mi gibi tüm sorulara yanıt bulabileceksiniz.

Google Duo, 16 Ağustos 2016 yılında ilk kez kullanıma sunuldu. Fakat WhatsApp, Viber ve BiP gibi uygulamalar ön planda olduğu için çoğu kişilerin bu uygulamadan haberi yoktu. Son zamanlarda gelen güncellemeler sayesinde artık aktif kullanıcılarının daha fazla olacağını düşünmekteyiz. Güncelleme sonrası özelliklerine bakıldığında birçok platformdan farklı özelliklere sahip olduğu görülmektedir.

1 1 - Google Duo İle İletişim Artık Daha Kolay

Google Duo: Basit Kullanım

Sizlere sunulan basit arayüz sayesinde artık yapmak istediğiniz aramaları daha kolay yapabileceksiniz. Herhangi bir zorluğu olmadan gelen çağrıları yanıtlayabilir, grup konuşmaları başlatabilirsiniz. Diğer uygulamalarda olduğu gibi Duo uygulamasında da grup görüntülü konuşmalar ve yazılı konuşmalar yapma seçeneğiniz mevcut. Ekli olan arkadaşlarınızdan istediklerinizi gruba alabilir, ortak arkadaşlarınız sayesinde başka kişilerle de gruplarda konuşma şansına erişebilirsiniz.

Yüksek Kalitede Görüntülü Konuşma

Google’ın söylemine göre piyasada bulunan en yüksek kaliteli görüntülü konuşma uygulaması Google Duo olmuştur. Yapılan testler sonucunda internete kablolu veya Wi-Fi ile bağlandığınızın bir önemi yok. İnternet hızınız düşük olsa bile yüksek kalitede görüntülü konuşma yapabileceksiniz. Bu da diğer uygulamalara göre Duo’yu bir adım daha öne çıkarıyor.

11 1 - Google Duo İle İletişim Artık Daha Kolay

Google Duo: Cevap Vermeden Önce Ön İzleme Yapmak

Eğer sizi birisi görüntülü arıyor ve açmadan önce hangi ortamdan, kimlerle beraber aradığını merak ediyorsanız da yine Duo yardımınıza koşuyor. Bildiğiniz gibi akraba veya aile ile görüntülü konuşma yaparken üzeriniz müsait olmadan konuşmalar yapabiliyorsunuz. Ailenizin yanında biri varsa da saç baş dağınık olarak yakalanabiliyorsunuz. İşte tam olarak bu noktada görüntülü çağrıya yanıt vermeden önce sizi arayan kişinin görüntüsünü alabiliyorsunuz. Ön izleme sayesinde etrafında kimler var, hangi ortamda gibi unsurları göz önünde rahatça bulundurabilirsiniz.

iPhone Duo Uygulamasını Kullanabilir Mi?

111 1 - Google Duo İle İletişim Artık Daha Kolay

iPhone Google Duo kullanımı için herhangi bir kısıtlama veya engel getirmemiştir. Android telefonların birçoğunda olduğu gibi telefona yüklü olarak gelmese de iOS telefonlar için App Store üzerinden uygulamayı edinebilirsiniz. Yani Apple’a ait iPhone model telefonlarda Duo kullanımına engel hiçbir olay yoktur.

Uygulama Ücretsiz Mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uygulama zaten birçok telefona yüklü geldiği için indirmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Bunun yanında yapacağınız grup görüşmeleri, kaliteli görüntülü sohbetler için de ek hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Kaliteli hizmet alıp ücret ödememek isteyenlerin çözümü Duo olabilir.

Daha fazla bu tür yazılar için “Teknoloji Haberleri” kategorimizi takip edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
cropped öne 150x150 - Huawei P Smart Pro Özellikleri Belli Oldu

Huawei P Smart Pro Özellikleri Belli Oldu

cropped freelancer öne 150x150 - Evden Yazılımcı Olarak Nasıl Çalışılır?

Evden Yazılımcı Olarak Nasıl Çalışılır?