in ,

AşkAşk

God of War Oynamak İçin 5 Sebep

sonyden god of war belgeseli geldi 758x427 - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

Bu makaleyi okuduktan sonra tanrıların Dünyasına girmek için can atıcaksınız. Cory Barlog’un olmadığı düşüşe geçen oyunlardan sonra tecrübeli yönetmen tekrar serinin başına geçiyor ve yılın oyunu serüveni devam ediyor.

Kratos’un bu serüveninde ilk defa seride bir değişikliliğe gidiliyor, hack n slash kavramından çıkıldığı gibi oyun kendi tarihinde bir ilki gerçekleştirip omuz kamerasından oyunculara sunuluyor.

Sizi bu büyülü alemin içine sokacak 5 sebebi sizler için derledik.

5. İskandinav Mitolojisi

Yunan Mitolojisinde geçen onca kanlı ve ihtiraslı yıllardan sonra Kratos sonunda hayalini kurduğu huzurlu hayatı bulmak için Thor ve Odin gibi efsanelerin memleketi olan Norveç’e yerleşir. Birçok oyuncu bunu ilk başta kabullenmesede yer ve zaman değişikliği oyuncuları cezbetmeyi başardı.

maxresdefault 6 - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

4. Hikaye ve Anlatım

Serinin diğer amaçlarına nazaran bu sefer Kratos’u alışılmışın dışında sinirli, öfke kusan yargı dağıtan bir savaşçı olarak değil tam aksine daha bilge olgun ve babacan bir tavırda görüyoruz. İlk olarak asıl görevimiz bu sefer Tanrıları kesip biçmek değil, hala yasını tutmakta olduğumuz eşimiz Faye’in küllerini oğlumuz Atreus ile beraber 9 Diyarın en yüksek tepesine ulaştırmak olacak. Tabi ki yine serinin diğer oyunların da olduğu gibi kolay bir patika üzerinde gitmeyecek. Ama maalesef diğer oyunlardaki gibi çekişmeli boss savaşları ve quick time event olmaması birçok oyuncuyu üzdü. Hikaye genel olarak yavaş ve duygusal bir çizgide gitsede oğlumuz Atreus sayesinde bu zaman zaman şok edici bir şekilde bir anda oyunun tüm çizgisi değişiyor.

galeri 45 - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

3. Oynanış ve Mekanikler

Serinin bu seneki en büyük değişikliği alışık olduğumuz Kaos’un Kılıçları yerine eşimizin bize ölmeden önce hediye ettiği, içinde buz elementi barındıran Leviathan Baltası’nı kullanacak olmamızdı. Ayrıca omuz kamerasının verdiği hissiyat gerçekten inanılmaz olmuş. Cory Barlog tekrar bize ne kadar yenilikçi bir firma ve marka olduklarını tekrar gösterdi. Biraz da Atreus hakkında konuşalım, kendisi oyunun mekanikleri açısından en büyük değişiklik olduğu söylenebilir. Oynanış açısından düşmanlar üzerinde inanılmaz bir şekilde dikkat dağıtma özelliği taşıyor.

GodOfWarFI - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

2. Easter Eggs

Oyun dünyasını kasıp kavuran easter egg çılgınlığı bu seride de kaldığı yerden devam ediyor. Eski oyunlardan da hatırladığımız gibi bu oyunda da çok fazla gözümüze sokulmadan yerleştirilmiş birçok gizli mesajlar ve görüntüler var maalesef spoiler vermemek için bahsedebiliceklerim sınırlı olucak. Örneğin ölüler diyarına olan yolculuğumuzda hala kimsenin çözemediği dev baykuş birçok kişi onun Azrail olduğu söylentiler içerisinde. 2. vericeğim easter egg ise oyunun sonunda yer alıyor oyunu bitirdikten sonra Kratos’un kulübesine gitmeyi unutmayın orda sizi büyük bir sürpriz bekliyor.

5dc584d1972bf6b1 600x338 - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

1. Atreus

Bu konu başlığını özel olarak sona ayırdım çünkü Atreus gerçekten seriye boyut atlatan bir devrim gibi ve yıllarca bu firmayı sırtında taşıcayacak markalardan biri olduğunu bu oyunda kanıtlamış oldu. Ayrıca karakter gelişimini hikaye içerisinde inanılmaz bir şekilde yansıtmışlar. Kratos’la olan ilişkileri Kratos’un sadece içi öfke ve kas dolu bilgisayar yapımı bir karakter olmadığını bir kez daha kanıtladı. Serinin ilerki yapımlarında da kendisi ikonikleşecekmiş bir karakter gibi duruyor umarım çok geç kalmadan tekrar böyle bir başyapıt daha yaratabilirler.

jpg - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

Umarım bizi çok fazla bekletmezsin Cory Barlog.

Talha Koçak
özet
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
God of War
Yazar Puanı
51star - God of War Oynamak İçin 5 Sebep1star - God of War Oynamak İçin 5 Sebep1star - God of War Oynamak İçin 5 Sebep1star - God of War Oynamak İçin 5 Sebep1star - God of War Oynamak İçin 5 Sebep

Report

Ne Düşünüyorsun?

9 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Talha Koçak

Video oyunları içinde büyümüş, teknoloji tutkunu. Aktif olarak müzik ile uğraşan birisi.

ŞerifOnaylı KullanıcıYıllık Üye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord Sona Geliyor

91McsWOj8sL. SL1500  150x150 - Spider-Man Oynamak için 5 Sebep

Spider-Man Oynamak için 5 Sebep