in

Fortnite Oyunu Geri Dönüyor

Fortnite Oyunu Geri Dönüyor
Fortnite Oyunu Geri Dönüyor

Fortnite oyunu iPhone telefonlara geri dönüyor. Geçtiğimiz dönemlerde geçtiğimiz Apple ile oyun içi ödemeler hususunda anlaşmazlıklar yaşayan Fortnite, iOS işletim sistemine sahip olan Iphone cihazlardan kaldırılmıştı. Ancak alınan yeni bilgilere göre, Nvidia bulut oyun hizmeti vasıtası ile Fortnite’ın iPhone’lara tekrardan dönmesi sağlanabilecek.

Fortnite Oyunu Geri Dönüyor Detaylar

Apple, Fortnite’ın üretici şirketi Epic ile oyunun AppStore’dan kaldırılması sonrasında ardından yasal bir sürece girişmişti. Fakat BBC, iPhone ve iPad’e sahip olanlar için çok yakında bir bulut hizmeti sayesinde Fortnite’a yeniden dönebileceklerini ve oyunu tekrardan oynayabileceklerini keşfetti.

Bununla birlikte Apple, oyunun bulut hizmeti sayesinde oynanması durumunda, satışı yapılan pek çok öğelerden pay da alamıyor. Bununla beraber Apple, habersiz olarak herhangi bir platformda yayınlanmış herhangi bir oyunun kullanabilir olması hakkında da yorum yapamıyor.

İki Dev Firma Çatışması

İki dev firma arasında gerçekleşen bu olaylar, Epic Games’in, Apple’ın oyun içerisinde yer alan satın alınabilir öğelerden sağladığı %30 komisyonu rekabete aykırı olarak görmesi ile baş göstermişti. Apple ise bunun üzerine, oyunları platformlarından kaldırma kararı almıştı.

Bu iki dev firmanın arasında geçen davanın çözüme ulaşması yıllar süreceği belirtilirken, davada tarafların sunduğu bilgiler, Fortnite’ın iOS platformunda 116 milyon kullanıcıya sahip olduğu ve bunların 73 milyonunun yalnızca Apple işletim sistemi sayesinde oyunu oynadığı da belirtiliyor.

Yaşanan bu gelişmeler ile ilgili görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Mac Bilgisayara Oyun İndirme ve Yükleme

Mac Bilgisayara Oyun İndirme ve Yükleme

Godfall Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Godfall Sistem Gereksinimleri Açıklandı