in

En İyi Spor Oyunları 2019

cropped sporon 758x426 - En İyi Spor Oyunları 2019

En iyi spor oyunları 2019 listemizde sizlere yüksek metascore puanı almış oyunları paylaşacağız. Bildiğiniz üzere 2019 yılının sonuna yavaş yavaş gelmekteyiz. Oyun firmaları artık son hamlelerini yapmaktadır. Bu son hamlelerden önce sizlere en iyi spor oyunlarını 2019 için derliyor ve yeni yılda gelecek oyunlar için gün sayıyoruz. Kütüphanenizde oynamadığınız spor oyunu kalmadıysa ve kendinize yeni spor oyunları arıyorsanız bu listeden yüksek puana sahip olanları seçebilirsiniz. Ayrıca oyun hakkında bilgi sahibi olmayanlar başlığın altındaki açıklamalar sayesinde oyunu az da olsa tanıyabilir. Paylaşacağımız oyunların tümü kült oyunlar olduğu için oyun hakkında ufak tefek bilginiz olduğunu varsayıyoruz. O yüzden çok fazla detaya inmeyeceğiz.

Listemizde ünlü spor oyunlarının 19 sürümlerine denk geleceksiniz. Firmalardan yapılan açıklamalar neticesinde 20 versiyonları Eylül ve Ekim aylarında yayınlanacak. Bu süreden sonra 2020 yılına az kaldığı için ve metascore puanları bu kadar sürede oluşmayacağı için en iyi oyunlar listemizi şimdiden yayınlıyoruz. Metascore puanları her yılın bu zamanlarına doğru yerine oturmaktadır. O yüzden oyunların 20 versiyonlarını diğer senenin en iyi oyunlarında görebilirsiniz. Tabii bunun için oyunların yüksek puan alması gerekmektedir.

En İyi Spor Oyunları 2019: FIFA 19

1 7 - En İyi Spor Oyunları 2019

Listemizin ilk sırasında 2018 çıkış tarihli FIFA 19 yer almaktadır. Bir üst kısımda belirttiğimiz üzere oyunun 20 versiyonu Eylül’ün son haftasında çıkacak. O yüzden metascore puanı bu yıl içerisinde hesaplanmayabilir. EA Sports tarafından geliştirilip EA tarafından yayınlanan FIFA 19, rakibi PES’in 3 puan önüne geçmeyi başardı. Oyun içerisinde kariyer modu, yıldız futbolcu ve menajer modu gibi çeşitli alternatiflerde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca online moduyla kendi takımınızı kurup yıldız futbolcuları transfer edebiliyorsunuz. FIFA 19’un PES 19’dan yüksek puan almasının sebebi ise online modun daha aktif ve seçenekleri bol olması olduğunu düşünüyoruz.
Metascore Puanı: 83

En İyi Spor Oyunları 2019: PES 19

11 4 - En İyi Spor Oyunları 2019

FIFA ile uzun yıllardan beri aralarındaki rekabet bitmek bilmiyor. PES oyunu en son 2013 yılında PES 13 ile rakibine ciddi fark atmıştı. Fakat 14 ve sonraki sürümlerde FIFA her zaman için öne çıkan oyun oldu. FIFA’da oynayabildiğiniz modları aynı şekilde PES oyununda da oynayabiliyorsunuz. Fakat FIFA oynanış ve dinamiklik açısından PES oyunundan daha iyi olduğu için ön plana çıkıyor.
Metascore Puanı: 80

NBA 2K19

111 4 - En İyi Spor Oyunları 2019

Spor oyunlarından bahsetmişken NBA oyununu listeye dahil etmemek olmazdı. 2K Games tarafından yayınlanan basketbol oyunu alanında rakipsiz gözüküyor. Fakat metascore puanı pek de tatmin etmeyen cinsten.
Metascore Puanı: 76

Football Manager 2019

1111 2 - En İyi Spor Oyunları 2019

Son olarak listemizde Football Manager 2019 bulunuyor. Bir takımın başına geçerek oyuncuları yönetiyor, gireceğiniz maçta ilk 11’inizi ve yedekleri belirleyerek rakibinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Tüm takım başarısını sağlayarak alanınızda en iyisi olabilirsiniz.
Metascore Puanı: 86

Daha fazla bu tür yazılar için “Oyun Haberleri” kategorimizi takip edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
cropped mineon 150x150 - En Çok Tercih Edilen Minecraft Modları

En Çok Tercih Edilen Minecraft Modları

cropped freeon 150x150 - Epic Games Store Haftalık Ücretsiz Oyunları

Epic Games Store Haftalık Ücretsiz Oyunları