in

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları Hangileridir?

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları Hangileridir?
En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları Hangileridir?

En iyi görüntülü konuşma uygulamaları hangileridir? Teknolojinin artık elimizin altında olmasıyla ve internetin de yaygınlaşmasıyla beraber görüntülü sohbet uygulamaları çok revaçta. Bu yazıda en görüntülü sohbet uygulamalarını ve bazı özelliklerini derledik.

Buradaki uygulamaların hepsi ücretsiz hizmet vermektedir. Bu uygulamalar tablet, telefon ve bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Kısaca internet bağlantınızın olduğu her yerde bu uygulamaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Listemize zoom ile başlıyoruz.

En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Zoom

Özellikle koronavirüsün çıkmasıyla beraber zoom ismini daha da sık duyar olduk. Önceden varlığından haberdar bile olmadığımız bu uygulama nasıl oldu da bu kadar yaygınlaştı? Zoom pandemi öncesinde de varlığını sürdürse de asıl patlamasını coronavirüs pandemisiyle yaptı. Mart ayından bu yana da oldukça sık bir şekilde kullanılıyor. Zoom iş toplantılarında, uzaktan eğitimde ve daha birçok önemli alanda yardımımıza yetişiyor.

Zoom herkese ücretsiz bir şekilde hizmet vermekte. Bu ücretsiz toplantılar 40 dakika ve 100 kişi ile sınırlandırılmış durumda. İsteyen kullanıcılar premium hesaplar alarak bu sınırları kaldırabiliyorlar. Bu seçenek daha çok profesyoneller için öneriliyor. Çok hızlı ve pratik bir şekilde toplantılar açabildiğiniz ve kolay kullanımıyla zoom en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor.

Sunduğu inovatif seçeneklerle beraber zoom görüntülü toplantı sektörünü daha fazla domine edecek gibi görünüyor.

Google Meet

Google Meet de pandeminin patlak vermesiyle çok kullanılan uygulamalar arasına girmeyi başardı. Zoom kadar popüler olmasa da onun kadar başarılı olduğu söylenebilir. Pandemiyle beraber maksimum kişi saysını 100e kadar çıkaran Google Meet bu zor zamanlarda güzel bir alternatif sunuyor.

Güçlü bağlantısı ve google desteğiyle bu alandaki en güçlü oyunculardan biri olmaya aday. Uzaktan eğitim ve iş toplantıları için birebir olan Google Meet çok kolay ve pratik ara yüzüyle kullanıcı dostu bir ücretsiz görüntülü konuşma uygulaması.

Skype

Görüntülü arama sektörünün uzun zamandır devlerinden olan Skype Zoomun gelmesiyle beraber biraz köşeye itilse de hala piyasadaki en güçlü oyunculardan birisi. Zoom kadar kullanılmama sebeplerinden birisi uygulamaya girebilmek için Microsoft hesabınızın olması gerekliliği.

Aynı zamanda ara yüzü ve kullanımı da diğer rakipleri kadar kolay değil. Bu da sıradan kullanıcıları skype’dan soğutan sebepler arasında. Ama her ne olursa olsun Skype bu piyasanın en unutulmaz uygulamalarından birisi ve öyle olmaya da devam edecek gibi duruyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
CS GO VAC Hatası Çözme Yöntemleri

CS GO VAC Hatası Çözme Yöntemleri

En Yaygın Virüs Çeşitleri

En Yaygın Virüs Çeşitleri