in

En İyi 10 Online Oyun

En İyi 10 Online Oyun
En İyi 10 Online Oyun

En iyi 10 online oyun hangileridir? Sizler için tüm oyunları tarayarak en iyi 10 online oyun listesi hazırladık ve en beğenilen oyunları bir araya getirerek sizlere fikir vermek istedik. Listemize göz atarak beğendiğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

En İyi 10 Online Oyun Listesi

1-) League Of Legends

27 Ekim 2009 yılında oyun sektörüne atılan bu macera dolu serüven birçok ülkede heyecanla oynanmaktadır. Genellikle beşe beş karşılaşılarak oynayan bu oyun bir nevi savunma oyunu. Düşmanlarınızı sizin bölgenize girmemesi için ekarte etmek zorundasınız.

2-) S4 League

Yarattığınız karakter ile yaptığınız mücadeleleri konu alan bu oyun Dünya’da en çok oynanan oyunlardan biri olma özelliğini elinde tutmaktadır. Çin’de tasarlanmış ve Dünya’nın birçok yerinde heyecanla oynanmaktadır.

3-) Metin 2

Mart 2005 yılında yayımlanmış bu yapıt online oyun sektöründe ismini çok duyduğumuz oyunlardan biridir. Heyecan dolu bir serüvenden oluşan bu oyun, level atlama yoluyla kendini tutkulu hale getirmektedir. Dünya’da tahmini olarak 38 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

4-) WolfTeam

Kurt adamlar ile insanların savaşlarını konu almaktadır. 2009 yılında yayımlanmıştır. Birçok ülkede popüler şekilde oynanan bu oyunun tasarımcılığını Türkiye yapmaktadır.

5-) Counter Strike

Bu oyunu neredeyse hepimiz biliriz. Öğrencilik döneminde arkadaşlarımız ile çoğu kez oynadığımız bu yapıt 1999 yılında sektöre giriş yapmıştır. İki gruptan oynan bu oyunda teröristler ve polisler arasında ki takımların mücadeleleri olmaktadır. Tür olarak silahlı macera olarak geçmektedir.

6-) Knight Online

Dünya’da online oyun oynayanların yarısından fazlasının en az bir kere oynadığı bir oyundur. Karakter olarak oynan bu oyun bir nevi şövalye sistemi ile ilerlemektedir. Oyun 2002 yılında tüm Dünya’da aynı anda yayımlanmıştır.

Knight Online - En İyi 10 Online Oyun
Knight Online

7-) Silkroad

2005 yılında online oyun sektörüne girmiştir. İstanbul ve Çin arasında yayımlanmış bir harita üzerinden oynanmakta olan oyundur. Oyunun asıl amacı sana ait olan karakterler ile savaşmak ve kendini ileriye taşımaktır.

😎 Point Blank

Güney Koreli Zepetto firması tarafından 2008 yılında piyasaya sunulmuştur. Online silah oyunu olan bu yapıt özellikleri ile Counter Strike benzetilmektedir. Dünya’da yaklaşık 45 milyona yakın kullanıcı bulunmaktadır.

9-) Transformice

Oyunun amacı peynirleri toplayıp fare deliklerine geri dönmektir. 2010 yılında Fransız tasarımcılar tarafından üretilmiştir.

10-) Legend Online

Bilgisayarımızdan telefonlarımıza kadar her alanda oynadığımız macera dolu bir oyundur. 2013 yılında yayımlanmıştır. Tahmini olarak 83 milyon kullanıcısı olduğu söylenmektedir. Bu özelliğiyle de en iyi 10 online oyun listesine girmeyi hak ederek başarmıştır.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Instagram Takipçi Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Instagram Takipçi Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?