in

SinirliSinirli

Düşük Sistemde PUBG Lite Oynamak

Düşük Sistemde PUBG Lite Oynamak

Düşük sistemde PUBG Lite oynamak ve yüksek FPS almak için bu yazımızda çeşitli tüyolar vereceğiz. Sistem gereksinimleri her ne kadar düşük olsa da mobil ekran kartı kullananlar yani notebook bilgisayardan girenler düşük FPS alabiliyorlar. FPS (First Person Shooter) oyunlarının da en büyük gereksinimi donmayan bir sistemdir. Aksi takdirde düşmana nişan almak zorlaşır, ateş ederken karşınızdaki düşman sizden çok daha hızlı ateş eder. Düşük sistemlerde PUBG Lite çeşitli program yardımları ve Windows ayarları ile FPS’i bir nebze olsun arttırabileceksiniz. Yazımızın devamını okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

PUBG Lite bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda daha düşük sistemlerde oynanabilmesi için PC platformunda yayınlandı. Mobil sürümüyle ortalığı kasıp kavuran bu güzel oyunu artık PC’den düşük sistem sahipleri dahi oynayabiliyor. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sistem gereksinimlerini ucu ucuna karşılayanlar yapılacak ayarlar ve indirilecek programlar ile çok daha rahat bir oyun oynayabilecekler.

2dbf687e pubg - Düşük Sistemde PUBG Lite Oynamak

Düşük Sistemde PUBG Lite: Sistem Gereksinimleri

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere PUBG Lite düşük sistem gereksinimleri isteyen bir oyundur. FPS arttırma tüyolarına geçmeden önce minimum sistem gereksinimlerine bir göz gezdirelim. Ek olarak; işletim sistemi 32 bit olan kişiler maalesef oyunu açamayacaklar. Aşağıda belirtilen olan işletim sistemlerinde sadece 64 bitler geçerlidir.

İşletim sistemi: Windows 7,8,10 (64bit)
İşlemci: Intel Core i3 2.4 GHz
RAM: 4 GB
Ekran Kartı: DirectX Intel HD Graphics 4000
Boş alan: 4 GB

FPS Artışı İsteyenlere Ek Program

PUBG Lite FPS arttırma konusunda yardım isteyenler tamamen ücretsiz bir program indirebilirler. “Game Booster” adlı program sizlere oyun performansında artış sağlıyor. Siz oyun moduna geçtiğinizde arka planda çalışan tüm gereksiz işlem ve programları kapatıyor. Siz de program listesinden istediklerinizi seçip oyun esnasındayken kapalı kalmasını sağlayabilirsiniz. Programı kendi sitesinden tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Gereksiz Hizmetleri Kapatın

Arama konsoluna services.msc yazdığınızda bilgisayarınızda olan ve bilgisayar açıldığında çalışan hizmetleri görüntülersiniz. Bu hizmetleri kullanmasanız bile sürekli çalışır durumdadır. Örneğin çift ekran hizmeti kullanmıyorsunuzdur fakat bu arkada sistemden yemeye devam ediyordur. Bunun önüne geçmek için services.msc üzerinden kendiniz ayarlama yapabilirsiniz. El ile uğraşmak istemeyenler “Vista Services Optimizer” adlı programı indirerek gereksiz hizmetleri kapatabilirler.

Windows İşletim Sistemi Performansı Arttırmak

Screenshot 1 10 - Düşük Sistemde PUBG Lite Oynamak

Windows işletim sistemi de kendi başına sağladığı görsel efektler ile performans düşüşüne sebep olmaktadır. Bu adımda görsel güzellikten fedakarlık edip performansımıza önem vereceğiz. Windowslarda sol alt kısımdan arama seçeneğine basıp “gelişmiş sistem ayarları” yazıyoruz ve yukarıdaki gibi pencere karşımıza geliyor. Ayarlara basarak yine karşınıza gelen ekrandan “en iyi performans” seçeneğini seçiyorsunuz. Ek olarak notebook kullanıcıları pil ayarlarından “yüksek performans” seçeneğini işaretlemelidirler.

Daha fazla bu tür tüyoları okumak için “Oyunlar” kategorimizi takip edebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Steam Bedava Oyun Kazanma Kampanyası Başladı

Steam Bedava Oyun Kazanma Kampanyası

2019 Yılı En İyi Android Oyunlar Listesi

2019 Yılı En İyi Android Oyunlar Listesi