in

Düşük Boyutlu En İyi Bilgisayar Oyunları

Düşük Boyutlu En İyi Bilgisayar Oyunları
Düşük Boyutlu En İyi Bilgisayar Oyunları

Düşük boyutlu en iyi bilgisayar oyunları hangileridir? Bilgisayarların depolama alanı hiçbir zaman istediğimiz kadar büyük olmaz. Bunun yanında günümüzde çıkan oyunların neredeyse hepsi devasa boyutlardadır. Fakat piyasada bulunan birçok düşük boyutlu oyunlar da bulunmaktadır. Bu yazımızda da düşük boyutlu ancak oyuncuların keyifli vakitler geçirmelerini sağlayacakları oyunları inceleyeceğiz.

Düşük Boyutlu En İyi Bilgisayar Oyunları

Unturned

Zombiler tarafından ele geçirilmiş bir Dünya’da hayatta kalmalı ve arkadaşlarınızla birlikte yaşamaya çalışmalısınız. Minecraft grafiklerine benzerliğiyle dikkat çeken Unturned düşük boyutlu olmasının yanında birçok kişiye oldukça keyifli vakitler geçirtiyor. 1GB boyutuyla ve ücretsiz olması ile oldukça dikkat çeken Unturned, hayatta kalma oyunları severler için birebir.

Minecraft

Hepimizin adını birçok kez duyduğu ve Dünya’da en çok satan oyun unvanına sahip olan Minecraft, hem arkadaşlarınızla hem de tek başına oynayabileceğiniz bir oyun. Sonsuz açık Dünya’sı ve sayısız modu sayesinde oyun zevkini katlayabilir ve oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Oyunu Windows üzerinden satın alabilirsiniz. Boyutu da 100-500MB arasında değişiyor.

Düşük Boyutlu Bilgisayar Oyunları

Papers Please

Bir gümrükte pasaportları ve vizeleri kontrol eden gişe görevlisi olmak ister miydiniz? Güzel hikâyesiyle ve düşük boyutuyla birlikte gelen Papers Please oyunun arkasında kaliteli bir film bulunuyor. Filmden uyarlanarak hazırlanan oyunumuzun boyutu 100MB. Bulmaca ve strateji oyunlarını seviyorsanız Papers, Please tam size göre olabilir. Bu oyunu Steam’dan edinebilirsiniz.

Düşük Boyutlu Bilgisayar Oyunları - Düşük Boyutlu En İyi Bilgisayar Oyunları

Startup Company

Kendi şirketinizi kurmak ister misiniz? Bu oyun ile birlikte kendi şirketinizi kurabilir, işler alıp yapabilir ve ofisinizi düzenleyebilirsiniz. Bir şirket patronuymuşsunuz gibi hissetmenizi sağlayacak bu oyun ile birlikte düşünme yeteneğinizi geliştirebilir, ofis tasarımı hakkında yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bunun yanında şirketinize para kazandırarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Düşük boyutlu oyunlarımızdan biri olan Startup Company, 800MB-1GB.

Banished

Bir krallıktan suçları yüzünden sürgüne gönderilen bir grup, ormana düşer ve burada hayatta kalmaya çalışırlar. İşte oyunumuz burada başlıyor. Ambarlar oluşturun, ev yapın ve bu yeni medeniyeti geliştirin. Age Of Empires 3 tarzında olan ancak içinde savaş bulunmayan bu oyunumuz şehir yapmayı severler için birebir. Oyunun boyutu da sadece 200MB. Bu oyunu da Steam üzerinden edinebilirsiniz.

Don’t Starve

Hiçbir yerini bilmediğiniz kocaman bir Dünya’ya düştüğünüzü düşünün. Bu dünya’da keşifler yapmalı, canavarlardan korunmalı ve yaşamak için yeni şeyler icat etmek durumundasınız. Bu bahsettiğimiz oyun Don’t Starve. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz hayatta kalma oyunu olan Don’t Starve ile saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Birçok karakteri ve keşfedilmeyi bekleyen yaratıklarıyla Don’t Starve birçok kişi tarafından tavsiye edilen bir oyun. Oyunumuzun boyutu 700-800MB. Steam’den ister arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz isterseniz de tek başına oynayabileceğiniz oyunu alabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz oyunlara benzer düşük boyutlu birçok oyun bulunuyor. Steam gibi kütüphaneler ile bu oyunları ve diğerlerini keşfedebilir ve kısa sürede indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Depolama alanınızı kaplamayan bu oyunlar ile de oldukça keyifli vakitler geçirebileceğinizi unutmayın. İyi eğlenceler dileriz!

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy
Google Play Güvenli mi? Nasıl Uygulama Yüklenir?

Google Play Güvenli mi? Nasıl Uygulama Yüklenir?

Steam Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Steam Ticaret Yaparak Para Kazanmak