in

AşkAşk

Diablo IV Resmen Duyuruldu

diablo 4 sinematik fragmani yayinlandi 758x426 - Diablo IV Resmen Duyuruldu

Blizzard’ın en popüler oyunlarından birisi olan Diablo serisinin en yeni oyunu Diablo IV, uzun bir zaman boyunca hayranları tarafından beklenmekteydi. Blizzard, düzenlenen BlizzCon 2019 etkinliğinde serinin çıkacak yeni oyununu resmi olarak duyurdu.

diablo 4 header sorceress ghouls - Diablo IV Resmen Duyuruldu

Diablo 4 Trailer Duyuruldu

Diablo hayranlarının çok uzun zamandır beklemekte olduğu Diablo IV, nihayet resmi olarak duyurulmuş oldu. Blizzard firması, Anaheim’da düzenlenen BlizzCon 2019’da yapılan açılış töreninde oyunun piyasaya çıkacağını resmi olarak duyurdu. 2012 yılından bu yana Diablo serisinde yeni bir oyun çıkmamıştır. Yeni çıkacak oyun, 2012 yılında çıkan Diablo III serisinden bu yana çıkan ilk oyun olma özelliğini taşıyor. Serinin ilk oyunlarında yer alan karanlık tonlara sahip olan serinin yeni oyunu görkemli bir tanıtım ile duyuruldu.

Diablo 4’te Yeni Bir İsim

Blizzard, yapılan oyun tanıtımında şu açıklamayı yaptı: “Diablo IV, milyonlarca kişinin katledildiği Diablo III’te gerçekleşen olaylardan yıllar sonrasında geçiyor. Oluşan güç boşluğunda efsanevi bir isim yeniden ortaya çıkıyor.”

Front End Barbarian.0 - Diablo IV Resmen Duyuruldu

Diablo 4 Sınıflar

Etkinlik sırasında Blizzard tarafından yapılan açıklamada Diablo IV’ün serideki diğer oyunlara göre daha fazla kan ve vahşet gibi şeyler ile beraber bunun yanında markanın karanlık köklerine tekrar döneceği vurgulandı. Oyun içerisinde ise duyurulan şu ilk üç sınıf yer alacak; Barbarlar, Büyücüler ve Druidler.

Düzenlenen tanıtım etkinliğinde Blizzard, oyunun arkasında yer alan teknolojiyi ise şu kelimelerle anlattı: “Diablo IV, markayı karanlık ve yeni derinliklere itecek modern teknoloji kullanılarak geliştirildi. Bu teknoloji, oyuncuların göreceği, duyacağı ve hissedeceği her şeyin kalbinde yatıyor ve daha çekici bir deneyim sunuyor.”

Combat Scosglen Multiplayer World Boss png jpgcopy.0 - Diablo IV Resmen Duyuruldu

Diablo IV’ün oyuncuları daha cesur bir dünyaya çekeceği ifade ediliyor. Yapılan açıklamada, oyunda yer alan yeni teknolojinin Diablo serisi için sayısız olasılığı da yanında getireceği söylendi. Ayrıca yeni oyunda Druidlerin şekil değiştirmesi gibi karakter animasyonlarının ise daha akıcı hale geldiği belirtildi.

Diablo 4 Hangi Platformlarda

Geçen sene düzenlenen BlizzCon etkinliğinde hala piyasaya sürülmemiş olan mobil oyun Diablo Immortal ’ın duyurusu yapılmıştı. Bunun yanı sıra 2019 Mart ayında ise orijinal Diablo, ilk olarak dijital olarak oyunculara sunulmuştu. Geçen yıl mobil Diablo oyununun duyurulması ve hala piyasaya sürülmemesi sebebiyle çok büyük eleştiriler yapılsa da şirket, Diablo IV ’ün ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir tarih vermedi. Oyun piyasaya sürüldüğünde PlayStation 4, PC ve Xbox One konsollarına gelmesi bekleniyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

9 puan
+oy -oy
Legend

Yazar Kerem Şekerci

Oyuna meraklı üniversite öğrencisi. Oyun dünyasına katkı yapmayı seven, Hobi olarak video oyunları oynayan ve bateri çalan birisi.

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
cropped music apps for offline use 150x150 - iOS En Kaliteli Müzik Uygulamaları

iOS En Kaliteli Müzik Uygulamaları

Mario Kart Tour 150x150 - Mario Kart Tour'a 'Gerçek' Çok Oyunculu Mod Geliyor

Mario Kart Tour’a ‘Gerçek’ Çok Oyunculu Mod Geliyor