blank - Çin'de Telefon Hizmetleri İçin Yüz Tarama Şartı
in

Çin’de Telefon Hizmetleri İçin Yüz Tarama Şartı

Dünyanın belki de en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olan Çin, ekonomik olarak oldukça güçlü olsa da kendi içindeki sert varlığı ile büyük bir hıza sahip diyebiliyoruz. Bu yüzden de yeni bir sistem düşünülüyor ve insanlar için yüz tarama şartı konuluyor.

Pek çok kişinin isteğine dair pek çok ayrıntı yaratan teknolojik dokunuşlar var. Çin üzerinde yapılacak hizmetler ile ilgili artık yüz tarama şartı getiriliyor ve bu da bir şekilde kişileri kayıt altına alıyor. Yeni bir cep telefonu ya da mobil veri bağlantısı yaptıracak olan kişiler, birçok ülkede olduğu gibi kimlikleri ve fotoğraflarıyla birlikte başvuru yapabiliyordu.

1 1 - Çin'de Telefon Hizmetleri İçin Yüz Tarama Şartı

Yeni düzenlemeyle birlikte Çinli vatandaşlar, yüz tarama işlemini de yapmak zorunda kalacak. Bu da hem resmi hem de önemli bir ihtiyaç getirmiş olacak. Çin Hükümeti, bu konuda kendisini “yurttaşlarının siber alemde meşru haklarını ve menfaatlerini koruma” çabası diyerek savunuyor. Peki ama ne kadar kolay alışılacak bu sisteme? Ya da ne kadar hızlı bir çözüme ulaşılacak?

Uzmanlardan bu duruma dair çok daha sağlıklı bir ilerleme açıklaması yapılıyor. Peki ama nasıl bir çözüm düşünülecek? Çin’in yapay zekâ uygulamaları üzerine çalışmalar yürüten Oxford Üniversitesi’nden Jeffrey Ding, isimsiz telefon numaraları ve internet hesaplarının önüne geçmesini siber güvenliği artırmak ve internet dolandırıcılığını azaltmak şekilde yorumluyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - PS5 Kiti İlk Kez Canlı Görüntülendi!

PS5 Kiti İlk Kez Canlı Görüntülendi!

blank - Neden Crysis Devam Etmedi?

Neden Crysis Devam Etmedi?