in

Beyaz Perdeye Uyarlanmış Oyunlar

Beyaz Perdeye Uyarlanmış Oyunlar
Beyaz Perdeye Uyarlanmış Oyunlar

Beyaz perdeye uyarlanmış oyunlar hangileridir? Hitman, Max Payne, Silent Hill, Need for Speed, Angry Birds ve daha fazla oyun beyaz perdeye uyarlandı. Sevdiğimiz oyunları sinema perdesinde görmek çok farklı ve çok güzel hisler bırakıyor. Bakalım siz filmi çekilen oyunları beğenecek misiniz?

Beyaz Perdeye Uyarlanmış Oyunlar Listesi

Hitman

İlk olarak 2000’li yılların başında çıkan ve efsaneleşerek günümüze kadar ulaşan Hitman, oyun severler tarafından başarılı bulunan gizlilik oyunlarından biri. 10’un üzerinde oyunu bulunan Hitman’in oyun sektöründe gösterdiği başarıyı, film sektörüne aktarmak istenilse de aynı başarıyı gösterememiştir.

Filmler ve IMDb puanları:

Hitman (2007) IMDb: 6,3

Hitman: Agent 47 (2015) IMDb: 5,7

Max Payne

Kendine özgü aksiyon sahneleri, hikayesi, oynanış biçimiyle oyun dünyasında iz bırakan yapım olan Max Payne, oyun dünyasında çok iyi olmasına rağmen aynı başarıyı beyaz perdede gösteremeyerek kendisini sönümlendirmiştir. Filmin başrollerinde ise Mark Wahlberg ve Mila Kunis yer alıyor.

Max Payne (2008) IMDb: 5,4

Silent Hill

Korku-Gerilim oyun türünde başı çeken oyunlardan biri olan Silent Hill de oyun sektöründe gösterdiği başarıyı sinemaya aktaramayanlardan. Filmin kadrosu yıldızlar geçidi olmasına rağmen vasatı aşamadı. İlk filmin kadrosunda yer alan bazı yıldız isimler ise şöyle, Carrie Anne Moss, Sean Bean, Kit Harington ve daha nicesi.

Filmler ve IMDb puanları:

Silent Hill (2006) IMDb: 6,5

Silent Hill: Revelation (2012) IMDb: 5,0

Need for Speed

Hepimizin en az 1 defa da olsa oynadığı yarış oyunu olan Need for Speed serisi, ilk çıktığı 90’lı yıllardan bu yana, farklı platformlarda 30’u aşkın oyun çıkardı. Yarış oyunları türünün en başarılı örneklerinden olan oyun. Sinema sektörüne de el atmış ve bu alanda da başarı göstermiştir. Öyle ki 2014’te vizyona giren film yıldız kadrosuyla da izleyenlerin beğenisini topladı. Filmin başrolleri ise şöyle, Aoran Paul, Dakota Johnson ve Mr. Robot dizisindeki rolüyle ününe ün katan Rami Malek.

Need for Speed (2014) IMDb: 6,4

Angry Birds

Akıllı telefonların yeni yeni yaygınlaştığı dönemde çıkan ve hepimizin en az 1 defa oynadığı neşeli oyun olan Angry Birds, günümüze kadar 17 oyun piyasaya sürdü. Başarılı yapım sinema sektörüne de girdi ve aile ile birlikte izlenebilecek eğlenceli 2 film ortaya çıktı.

The Angry Birds Movie (2016) IMDb: 6,3

The Angry Birds Movie 2 (2019) IMDb: 6,4

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
NVIDIA GeForce Now

NVIDIA GeForce Now Nedir? Nasıl Kullanılır?