in

Aux Girişi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Aux Girişi Bağlantısı Nasıl Yapılır?
Aux Girişi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Aux girişi bağlantısı sayesinde insanlar araba radyolarında akıllı telefonları ile veya MP3 çalarlar ile istediği müziği dinlemektedirler.

MP3 çalarlardan önce gelen kaset çalarlar ve CD çalarlar gibi, kaset adaptörleri daha verimli “AUX” veya araba stereo ünitelerindeki yardımcı bağlantı noktası ile değiştirildi. Harici ses kaynağınızın çıkışını stereonun kaset oynatıcısına yönlendirmek ve ardından stereonun kaseti çalmasını sağlamak yerine, “AUX” bağlantı noktası sinyali doğrudan daha temiz bir bağlantı için araç stereosuna yönlendirir.

Akıllı Telefon Araba Radyosuna Nasıl Bağlanır?

Bir akıllı telefonu araç stereonuza bağlamak, müzik, sesli kitap, podcast dinlemek, sürüş sırasında eller serbest konuşmak ve hatta cihazınızı şarj etmek için harika bir yoldur. Bunu gerçekleştirmenin birkaç yolu vardır, ancak bağlantı kurma şekliniz akıllı telefonunuzun ve araç stereo sisteminizin özelliklerine ve özelliklerine bağlıdır. Herhangi bir ek satın alma işlemi yapmadan önce en iyi kararı verebilmeniz için bunların cihazlarınızın belgelerinde neler olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Aux Girişi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Ses cihazlarını doğrudan hoparlörünüze bağlamak için AUX girişini kullanın. MP3 çalarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi uyumlu 3,5 mm AUX çıkış fişine sahip ses cihazları bağlanabilir.

Akıllı Cihazı Arabaya Bağlamanın Alternatifleri

Aşağıdakileri kullanarak bir akıllı telefonu arabanızın stereo sistemine bağlayabilirsiniz:

  • Bluetooth
  • USB kablosu
  • 3,5 mm ses jakı
  • Otomobil markasına özel medya girişi
  • Yukarıdaki bağlantı türlerinden birini kullanan Adaptör, FM Verici, Araç Kiti.

AUX Kablosu ile Akıllı Telefon Arabaya Nasıl Bağlanır

  • Mobil cihazınızı 1/8 inç ila 1/8 inç ses kablosu kullanarak arabanızın AUX bağlantı noktasına bağlayın. Ses kablosunun bir ucunu mobil cihazınızdaki “kulaklık” bağlantı noktasına ve diğer ucunu AUX bağlantı noktasına takın.
  • Araç stereonuzdaki “AUX” düğmesine basın veya “AUX” girişini seçmek için giriş düğmesine geçin.
  • Mobil cihazınızın ses seviyesini yaklaşık yüzde 50’ye ayarlayın, ardından cihazın müzik çalarını başlatın. Araç stereosunun ses kontrolünü kullanarak ana ses seviyesini kontrol edin.

Seyahat halindeyken radyoların size sunduğu müziklerden hoşlanmıyorsanız en uygun yöntem bu olabilir. Siz de telefonunuzdaki müzikleri aracınızda dinlemek için AUX bağlantısını kullanabilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
WhatsApp için Yeni Özellikler Yolda

WhatsApp için Yeni Özellikler Yolda

Piranha 9945 Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Piranha 9945 Bluetooth Kulaklık Özellikleri