in

Apple Yeni Özellikler 2019’da Geliyor

Apple Yeni Özellikler 2019'da Geliyor

Apple yeni özellikler konusunda bir kısmını iOS 13 sürümü ile bizlere duyurmuştu. Daha önceki yazılarımızda da Apple yeni özellikleri iOS 13 ile gelecek tüm güncellemeler hakkında bilgi sahibi olabilmektesiniz. 2019 yılı içerisinde Apple firması iPhone’lar için sunduğu tüm özellikleri yürürlüğe sokacak. Sizler için bu yazımızda iOS 13 ile gelecek en çok dikkat çeken özellikleri inceleyeceğiz.

iOS 13 güncellemesi kapsamında 2019 yılında yürürlüğe girecek özelliklerden en fazla öne çıkanı ise performans üzerinde yapılan iyileştirmelerdir. Apple firması daha önceden kasıtlı telefon yavaşlatma bombası ile gündeme gelmişti ve firma bunu kabul etmişti. Kısa süre içerisinde tüm müşterileri için batarya değişimini uygun fiyattan sağladı. Bu yanlışlarının farkında olduklarını iOS 13 güncellemesi ile görmekteyiz. Yazımızın devamda öne çıkan tüm özellikleri inceleyebilirsiniz.

2483989 810x458 - Apple Yeni Özellikler 2019'da Geliyor

Sesli Komut Sistemi

Günümüzde tüm telefonlar için sesli komutlar ile kontrol tamamen sağlanamamaktadır. iOS 13 güncellemesi ile birlikte artık bu soruna bir son veriliyor. Telefonunuzun en ince ayrıntısına kadar sesli komut vererek telefonunuzu kontrol edebileceksiniz. En basit şekilde örnek verecek olursak ses açma ve kısma tuşlarına basmak yerine, ekran görüntüsünü elinizle almak yerine sesli komut yardımı ile yapabileceksiniz.

Kaydırarak Yazma

Android ve iOS platformlarında yayınlanmış olan Swift klavye özelliği artık Apple’ın kendi klavyesine gelecek. Elinizi harfler üzerinde kaydırarak yani elinizi kaldırmadan yazılar yazabileceksiniz. Bu işlem için ek bir uygulama yüklemenize gerek kalmayacak.

Özelleştirilebilir Apple Mail

Mail sisteminde de köklü değişikliğe giden Apple, artık özelleştirmeye olanak tanıyor. Başka kişilerden gelecek mailleri istediğiniz renk eşliğinde gelen kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz. Apple yeni özellikler sayesinde iş ve arkadaşlarınızdan gelen mailleri daha kolay ayırt edebileceksiniz.

Apple Harita

31461 52640 look lede l - Apple Yeni Özellikler 2019'da Geliyor

iOS 13 kapsamında Apple yeni özelliklerinde en çok dikkat çeken bir uygulamada da Apple Haritaları oldu. Google Haritaları gibi sokak görünümüne kavuşan Apple Haritalar, henüz her ülke için ayrıntılı sokak görünümü sağlayamıyor. Fakat şirket aracının ülkelerde haritayı geliştirmek için dolaştığını bilmekteyiz.

Performans Güncellemesi

Apple telefonlarını yüz ekran kilidiyle açanlar %30’luk bir performans artışı ile karşılaşacaklar. Face ID özelliğinin yanında mağazalardan indireceğiniz uygulamaların kaplayacağı alan azalacak. Uygulama açılış hızlarında ise %50 artış gözlenecek.

Karanlık Mod Seçeneği

Twitter sosyal medya mecrasından tanıdığımız karanlık mod özelliği artık iPhone telefonlarında yer alacak. Karanlık modu aktif ettiğimiz zaman açacağınız tüm uygulamalar da karanlık olarak moda uyum sağlayacak.

Düzenleme Araçları

Fotoğrafları ve videolarınızı düzenlerken artık eskisinden çok daha fazla seçeneğiniz olacak. Apple iOS 13 2019 yılında çok bomba özellikler ile geliyor. Videoyu yavaşlatma, karanlık efektler verme, kontrast ayarlama gibi tüm ince ayarları düzenleme araçları üzerinden tek dokunuş ile halledebileceksiniz. Böylece ek uygulamaya ihtiyacınız kalmayacak.

Daha fazla bu haber türlerini okumak için “Teknoloji” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

6 puan
+oy -oy
Platin

Yazar Batuhan

ŞerifOnaylı Kullanıcıİçerik YazarıYıllık Üye

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
En İyi Samsung Telefonlar Listesi

En İyi Samsung Telefonlar Listesi

Redmi 7A Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Redmi 7A Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu