in

AşkAşk

Apex Legends Mobil İçin Tarih Netleşiyor

108037 640 758x427 - Apex Legends Mobil İçin Tarih Netleşiyor

Battle Royale tarzındaki oyunları başarılı olması, oyun üreticilerinin bu alanda daha çok oyun üretmesini sağlıyor. Fortnite gibi kuvvetli bir rakibe karşı çıktığı ilk günden beri ayakta kalmayı başarabilen Apex Legends’ın mobil oyunu da bu tarzın yeni alternatiflerinden birisi olacak gibi gözüküyor. Yapılan son açıklamalara göre oyunun geliştirici şirketi olan Respawn, mobil versiyonun çıkış tarihini de yavaş yavaş netleştiriyor.

Battle Royale tarzı oyunlardaki rekabet, günümüzde çok büyük bir gelişme gösteren mobil oyun sektöründe devam etmekte. Bu rekabette kendine düşen payı almak isteyen Respawn Entertainment ve Electronic Arts, yaklaşık 5 ay önce yaptıkları açıklamada Apex Legends’ın mobil versiyonunun piyasaya sürüleceğini açıklamışlardır. Yapılan bu açıklama, oyunun hayranlarını o zaman çok sevindirmiş olsa da aradan uzun bir süre geçmesine rağmen herhangi bir adımın atılmaması, oyunseverlerin üzülmesine sebep oldu.

maxresdefault 1 1024x576 - Apex Legends Mobil İçin Tarih Netleşiyor

Oyunun çıktığı ilk zamanlarında birçok kişi tarafından beğenilerek popüler olması, oyunun geliştirici firması Respawn Entertainment ve yayıncısı Electronic Arts’ı harekete geçirdı. 2019 Mayıs ayında yapılan duyuruda EA, gelecekteki Battle Pass içeriklerinin de dâhil olacağı uzun vadeli hizmet sözü vermişti oyunseverlere. Artık firma, Apex Legends’ın mobil versiyonunun piyasaya sürülmesi için ciddi adımlar atmaya başlamış durumda.

Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak

Electronic Arts’ şirketinin CEO’su Andrew Wilson’ın yaptığı açıklamaya göre Apex Legends oyunun mobil versiyonu, şirketin 2021 mali yılının sonuna kadar piyasaya sürülmeyecek. Yapılan bu açıklama ise aslında oyunun 1 Ekim 2020 tarihinde sonra çıkacağını anlamını taşıyor. Yani bu durum, oyunun hayranlarının Apex Legends oyunun mobil versiyonunun piyasaya sürülmesi için en az 1 yıl daha beklemek zorunda kalacaklarını gösteriyor.

apex legends mobile geliyor shiftdelete 1 1024x576 - Apex Legends Mobil İçin Tarih Netleşiyor

Oyunun en büyük rakipleri olan Fortnite ve PUBG, uzun bir süredir mobil oyun pazarında yer alıyorlar. Call of Duty: Mobile’ın da piyasaya sürülmesiyle iyice kızışan ve rekabetin arttığı bu pazar için Respawn Entertainment ve Electronic Arts’ın ellerini daha çabuk tutması gerekmekte. Fakat yapılan açıklamalara bakıldığında oyunun piyasaya sürülmesi beklendiği kadar hızlı olmayacak ve neredeyse 1 yıl daha beklenecek gibi gözüküyor.

Report

Ne Düşünüyorsun?

22 puan
+oy -oy
Legend

Yazar Kerem Şekerci

Oyuna meraklı üniversite öğrencisi. Oyun dünyasına katkı yapmayı seven, Hobi olarak video oyunları oynayan ve bateri çalan birisi.

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
helldivers ps plus 150x150 - PlayStation Plus Abonelerine Özel Çifte İndirim Kampanyası

PlayStation Plus Abonelerine Özel Çifte İndirim Kampanyası

league of legends summoners rift changes map riot games 3 150x150 - League of Legends 10.Sezon Geliyor

League of Legends 10.Sezon Geliyor