in

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod
Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod

Android 11 Google haritalar karanlık mod özelliği geliyor. Google, Haritalar uygulamasına yeni özellik olarak karanlık mod getirdi. Şu an, sınırlı kullanıcılar tarafından test edilen karanlık mod, sistem temasından otomatik ya da manuel ayarlar ile tercih edilebiliyor.

Karanlık mod özelliğinin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman açılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Android 11 Google Haritalar Karanlık Mod Geliyor

ABD merkezli teknoloji şirketi olan Google, en popüler hizmetleri arasında yer alan Haritalar uygulaması için yeni bir özellik yayınladı. Bazı kullanıcıların geri bildirimlere göre Google, sınırlı sayıda bir kullanıcı kitlesine sunulsa da Haritalar uygulamasında karanlık mod, şu an için kullanılabilir durumda.

Android 11 için yayınlanan “10.51.1” koda sahip Haritalar sürümünde sunulan bu yeni özelliğin kısa süre içinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Otomatik ya da Manuel Olarak Ayarlanabilecek

Haritalar’ın karanlık mod özelliği, manuel bir şekilde ya da sistem temasına göre otomatik bir şekilde ayarlanabilecek. Böylece Haritalar kullanıcıları, karanlık modu kendi tercihlerine göre ayarlayabilecekler. Bunun yanında kullanıcılar, oldukları konumlara göre de karanlık modu etkin hale getirebiliyorlar. Örnek olarak; eğer bir Haritalar kullanıcısı, hareket halindeyken bir tünele girerse, karanlık mod otomatik olarak etkin hale geliyor.

Android 11 ile Birlikte Gelecek

Google’ın Haritalar uygulamasında getireceği karanlık mod özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı henüz belirli olmamakla birlikte, Haritalar uygulamasına karanlık modun kesin olarak geleceği bilgisi doğrulandı.

Android 11’e geçecek olan tüm cihazlar, Google Haritalar’da yer alacak bu yeni özelliğin gelecek olan 10.51.1 güncellemesi ardından kullanıma hazır olacak.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir

Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir?

Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?