in

Among Us Impostor Olunca Neler Yapılmalı?

Among Us Impostor Olunca Neler Yapılmalı?
Among Us Impostor Olunca Neler Yapılmalı?

Among Us Impostor olunca neler yapılmalı? Impostor’ın, oyunun içerisinde yer alan mekaniklerden yararlanması ve her mümkün olduğunca soğukkanlı olması gerekir. Tüm bunların yanında, Among Us’ta Impostor olunca neler yapılması gerektiğini sizler için hazırladık.

Among Us Impostor – Görev Yapıyor Gibi Davranın

Impostor olmanın ilk en temel adımı görevleri taklit ederek yapıyor gibi davranmaktır. Görevleri sadece Crewmate’ler tamamlayabilir. Bu sebeple, diğer oyuncular yakınınızdayken bir tane taklit etmek, size bir mazeret verebilir.

Bir görevi taklit etmek için de görev yerinde hareketsiz durarak bekleyin. Görev yaptığınızı kanıtlamak için de sol üst köşede yer alan görev çubuğunun dolmasını bekleyin ve oradan hemen uzaklaşmaya çalışın.

Birçok oyuncunun, oyundaki görevleri erken bir şekilde yapacağını unutmayın. Bu nedenle, onları mükemmel bir şekilde taklit etmeniz için çok fazla şansa sahip olacaksınız.

Crewmate’leri Bir An Önce Öldürün

Kimi görsel görevleri taklit edememeniz, bir Crewmate’in bu görsel görevleri başkalarının önünde bitirebilmesi ile %100 temiz oldukları anlamına gelir. Eğer Impostor sizseniz, seçim siz ve onlar arasında oluşur.

Siz suçlanırsanız, oyunu kaybedersiniz. Bir başka deyişle, bağışık olan oyuncuları bir an önce öldürmeniz gerekir.

Crewmate Takım Arkadaşı Gibi Davranın

Takım arkadaşı gibi konuşun. Onlar gibi oy verin ve diğer oyunculara suç atın. Nerede olduğunuz konusunda mümkün olduğunca dürüst davranarak fazla agresif tepkiler vermeyin. Örneğin; mavi renkli oyuncu Impostor diye bağırırsanız, iyi bir sebep olmadığı takdirde diğer oyuncular size şüphe ile yaklaşacaktır. Çok çabuk oy verirseniz yine şüpheleri toplayabilirsiniz. Oy verdiğiniz kişi Crewmate ise dikkatleri üzerinize çeker ve büyük bir ihtimal de diğer oyundan atılan siz olursunuz.

İnisiyatif Almaya Çalışın

Sohbeti istediğiniz yönde karıştırmak istiyorsanız, işlerin ters gittiği anı kovalayın. Bir cinayet sonrasında, diğer oyuncuya nereden geldiği ya da hangi görevleri yaptığı gibi sorular sormak isteyebilirsiniz.

Crewmate’ler, mümkün olduğu her an suçlamalarda bulunurlar. Bu nedenle suçlamaya katılmanız şüphe uyandırmaz. Ancak bunu erkenden yaparsanız, diğer arkadaşlarınız suçlamanızı fark ederek kurbanınızdan şüphelenmeye başlayabilirler.

Yardım Butonunu Kullanın

Crewmate takım arkadaşlarının mümkün olduğunca çoğunu öldürmek istersiniz. Fakat özellikle erken safha oyunda ilk olarak kendi güvenilirliğinizi oluşturmanız gerekir. Bunun için de bir başka oyuncuyu korumak, güvenilirliğiniz açısından akıllıca bir hareket olacaktır. Örneğin; “galiba pembe renkli oyuncunun görev yaptığını gördüm ve o temiz” gibi ifadeler, sizin güvenilir olmanızı sağlayacaktır.

Şansınız yaver giderse, varsa, ilgilendiğiniz oyuncu da görevleri hatırlayacak ve oyunun ileri sahalarında ise size oy vermeye meyilli olmayacaktır.

Crewmate’leri Kalabalık Ortamda Öldürün

En az dört oyuncunun aynı noktada durduğu sırada ve içlerinden biri bıçaklanarak öldürüldüğünde, katilin kim olduğunu belirlemek oldukça zor olacaktır.

Bir Impostor olarak bu durumu ve kargaşayı kullanabilirsiniz.

Kameralara Dikkat Edin

Impostor’lar, genel olarak Skeld ve Polus haritalarında yer alan kameraları göz ardı eder. Kameralara bakan Crewmate’lerden birisi, sizin birini bıçakladığınıza şahit olabilir. Bu nedenle kameralara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Her iki haritanın duvarlarında asılı olan birkaç kameraya dikkat edebilirsiniz.

Aralıkla yanıp sönen kırmızı bir ışık görürseniz, birileri sisi izliyor demektir. Buna dikkat ederek, ortaya çıkan bir sonraki Crewmate’i sakın bıçaklamayın.

Among Us Impostor olunca neler yapılmalı? Sorusunun yanıtını sizlere aktardık. Yorum ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
Ekim Ayında Xbox Game Pass Eklenecek Oyunlar

Ekim Ayında Xbox Game Pass Eklenecek Oyunlar

League of Legends 2020 Dereceli Sezon Sonu Ödülleri Açıklandı

League of Legends 2020 Dereceli Sezon Sonu Ödülleri Açıklandı