blank - Age of Empires 4 'te Oyun İçi Alım Satımlar Bulunmayacak
Age of Empires 4
in

Age of Empires 4 ‘te Oyun İçi Alım Satımlar Bulunmayacak

Microsoft ‘un bir tanıtım videosu ile beraber duyurusunu yaptığı Age of Empires 4 , oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. Age of Empires oyununun tasarımcılarından birisi olan Adam Isgreen, konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni oyun ile ilgili yapılan bu çok önemli açıklamalar, yeni Age of Empires ‘ın çok daha farklı olacağını düşündürüyor.

Londra ‘da düzenlenen X019 etkinliklerinde konuşan Isgreen, yeni Age of Empires oyununun bütün oyunseverler tarafından erişilebilir durumda olacağını belirtti. Yeni oyun, oyunseverler tarafından doğrudan satın alınabilecek. Bunun yanı sıra Age of Empires ‘a oyunseverler, Game Pass üzerinden de erişebilecekler. Bu durumda oyunseverlerin yeni Age of Empires oyununu satın almaları için ayrıca Game Pass de satın almalarına gerek kalmamış olacak.

Age of Empires 4 ‘te Oyun İçi Alım Satımlar Bulunmayacak

Yeni oyununun içeriğine de değinen Isgreen, Age of Empires gibi gerçek zamanlı olan bir strateji oyununda mikro dönüşüm sisteminin pek de önemli olmadığını belirtti. Bu açıklamadan anlaşılan şu ki; Age of Empires 4 ‘te oyunla ilgili bir şey satın almak istenildiğinde herhangi bir oyun parası oyunda yer almayacak. Yani bu durumda oyun içi alım satımlar olmayacağı anlamına geliyor.

Age of Empires ‘ın tüm sürümleri için bir takım çalışmalar devam ediyor. Isgreen, hem Age of Empires II: Definitive Edition hem de Age of Empires 4 ‘ı kapsayan yeniliklerle ilgili olarak çok çalıştıklarını ve oyundaki yeniliklerin de artık oyuncu odaklı olacağını belirtti.

Age of Empires oyununun yapımcılarından Isgreen, profesyonel oyuncularının bile daha fazla medeniyet istemediklerini belirtti. Bu duruma hak verdiklerini söyleyen Isgreen, bu durumda oyun platformlarıyla daha da iç içe olacaklarını ve bu doğrultuda çeşitli araştırmalar yapacaklarını söyledi.

Isgreen’e göre artık Age of Empires ile ilgili daha fazla topluluk konuşmaları yapılacak. Yapılacak olan bu konuşmalarda oyunseverlerin, Age of Empires oyunundan beklentileri anlaşılmış olacak ve oyuna eklenmesi istenene yeni içerikler bu doğrultuda kararlaştırılacak. Mesela oyunseverler yeni medeniyet istemediklerinde Age o f Empires ‘a uzun bir süre yeni bir medeniyet eklenmeyecek.

Report

Ne Düşünüyorsun?

5 puan
+oy -oy

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
blank - Animal Crossing: Pocket Camp ve Ücretli Üyelik Sistemi

Animal Crossing: Pocket Camp ve Ücretli Üyelik Sistemi

blank - PS5 Kontrol Cİhaz Tasarımı Ortaya Çıktı!

PS5 Kontrol Cİhaz Tasarımı Ortaya Çıktı!